Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna PH I - Brak świateł mijania

m4rcino86 12 Oct 2016 11:50 3633 2
    m4rcino86
    Level 6  
    Witam wszystkich. Mam problem z moim autem. Posiadam Renault Laguna 1 z 1995 r 2.0 8V + LPG. W aucie nie mam świateł mijania. Pozycyjne są, drogowe również, natomiast mijania nie ma. Ten problem był już wałkowany tutaj aczkolwiek żadna z rad wcześniej omawiana na forum nie pomogła w moim przypadku.
    Bezpieczniki wymienione, żarówki H1 nowe, manetki wymieniłem 6 razy i wciąż brak świateł. Nie wyświetla kontrolki świateł mijania,tylko drogowe. Reszta świateł działa jak trzeba. Myślałem o wymianie przekaźnika świateł ale wyczytałem,że jeżeli byłby padnięty to nie miałbym wówczas żadnych świateł. Tymczasem brak tylko mijania. Gość co sprzedawał mi manetkę z auto szrota aut francuskich we Wrocławiu powiedział że może to być wina uszkodzonego modułu BSI. Sam już nie wiem co robić. Może ma ktoś z was jakieś pomysły?
    Dziękuję za pomoc,pozdrawiam, Marcin
    m4rcino86
    Level 6  
    Witam,problem zdiagnozowano. Prąd wychodzi z manetki do modułu BSI ale już z modułu do świateł mijania nie. Dzwoniłem do elektryka i mówił że postara się naprawić moduł bo czasami to udaje się aczkolwiek nie zawsze. Wtedy trzeba będzie zrobić obejście modułu i podłączyć światła mijania bezpośrednio z manetką.
    Dla zainteresowanych wymianą modułu BSI. Należy najpierw wyciągnąć stary i spisać jego numery,bodajże zaczynają się na 77. Później należy szukać na szrocie lub innych handlarzy modułu o tych samych liczbach,ponieważ źle dobrany moduł sprawi że cześć wyposażenia samochodu przestanie najzwyczajniej w świecie działać.
    Mam nadzieję że komuś przyda się wiadomość tymbardziej że jest to dosyć częsty problem w tym samochodzie a tak mało jest o tym mówione.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc