Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna PH I - Brak świateł mijania

12 Paź 2016 11:50 1731 2
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich. Mam problem z moim autem. Posiadam Renault Laguna 1 z 1995 r 2.0 8V + LPG. W aucie nie mam świateł mijania. Pozycyjne są, drogowe również, natomiast mijania nie ma. Ten problem był już wałkowany tutaj aczkolwiek żadna z rad wcześniej omawiana na forum nie pomogła w moim przypadku.
    Bezpieczniki wymienione, żarówki H1 nowe, manetki wymieniłem 6 razy i wciąż brak świateł. Nie wyświetla kontrolki świateł mijania,tylko drogowe. Reszta świateł działa jak trzeba. Myślałem o wymianie przekaźnika świateł ale wyczytałem,że jeżeli byłby padnięty to nie miałbym wówczas żadnych świateł. Tymczasem brak tylko mijania. Gość co sprzedawał mi manetkę z auto szrota aut francuskich we Wrocławiu powiedział że może to być wina uszkodzonego modułu BSI. Sam już nie wiem co robić. Może ma ktoś z was jakieś pomysły?
    Dziękuję za pomoc,pozdrawiam, Marcin
  • Poziom 4  
    Witam,problem zdiagnozowano. Prąd wychodzi z manetki do modułu BSI ale już z modułu do świateł mijania nie. Dzwoniłem do elektryka i mówił że postara się naprawić moduł bo czasami to udaje się aczkolwiek nie zawsze. Wtedy trzeba będzie zrobić obejście modułu i podłączyć światła mijania bezpośrednio z manetką.
    Dla zainteresowanych wymianą modułu BSI. Należy najpierw wyciągnąć stary i spisać jego numery,bodajże zaczynają się na 77. Później należy szukać na szrocie lub innych handlarzy modułu o tych samych liczbach,ponieważ źle dobrany moduł sprawi że cześć wyposażenia samochodu przestanie najzwyczajniej w świecie działać.
    Mam nadzieję że komuś przyda się wiadomość tymbardziej że jest to dosyć częsty problem w tym samochodzie a tak mało jest o tym mówione.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc