Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niesprawne kierunkowskazy samochodu Renault Megane 1,9 dti lift 2000r

12 Paź 2016 13:46 681 5
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich!!!
    Mam problem z lewą stroną kierunkowskazów Renault Megane 1,9 dti lift 2000r. Mianowicie działa z nierównomierną częstotliwością tj. normalnie i mocno spowalnia wraca i znowu spowalnia i tylko na włączonym silniku. Prawa strona działa poprawnie jaki i inne światła tj. stop, postojowe na włączonym zapłonie i włączonym silniku. Problem tylko ze wszystkimi kierunkami lewej strony. Zmieniłem żarówki, przeczyściłem styki lampy i tylnej kostki, sprawdziłem bezpieczniki, masa ok. Manetkę wykluczam bo na awaryjnych zachowuje się jak opisałem powyżej. Skrzynka bsi w porządku, pozostał mi do wymiany moduł S108502510E ale nie mogę dostać i mam pytanie czy może być S108502510F, bo podejrzewam przerywacz chociaż pyka na dwie strony. Czy to będzie działać i czy wiąże się to z nowym kodowaniem immobil.
  • Poziom 39  
    Brak masy w tylnej lewej lampie.
  • Poziom 2  
    No nie traktuj mnie jak zwykłego laika sprawdziłem to na początku nawet zlutowałem przewód masowy od płyty głównej tylnej lampy do masy. Niepokoi mnie i nie rozumiem dlaczego lewa strona kaleczy mi i tylko na włączonym silniku a prawa hula na zapłonie i włączonym silniku (awaryjne tak samo) normalnie. Trochę kumam elektrykę ale tu jestem na razie bezradny. Doradźcie coś. Dzięki.
  • Poziom 39  
    Nie ma filozofii przełącznik -> przerywacz -> światła.
  • Poziom 2  
    Konsultowałem temat z kilkoma elektrykami wykluczają tak jak ja przełącznik (manetkę) gdyż na awaryjnych zachowuje się tak samo jak na przełączniku. W tym tygodniu będę kombinował gdyż mam już inny moduł więc albo wymienię całą płytę albo tylko wylutuję sam przekaźnik i zamienię. Napiszę co z tego wyszło.

Dodano po 4 [minuty]:

Zastanawiam się co w tym przypadku z immo. Czy trzeba będzie kodować u fachmana od immo.
  • Poziom 2  
    Mam go. Fachman rozebrał puszkę modułu pod kierownicą. Tragiczne dojście. Przelutował przekaźnik i wszystko gra. Obyło się bez ruszania immo.