Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE50 EH 5300 - uszkodzona matryca?

12 Paź 2016 16:32 1302 5
  • Poziom 10  
    Dzień dobry
    Prawdopodobnie uszkodzona matryca w LED TV Samsung UE50 EH 5300 - najpierw pojawił się pasek u dołu ekranu pod którym wyświetlała się jakby kopiowała) górna część ekranu. Następnie pojawił się kolejny pasek na wysokości 1/3 ekranu od dołu, przy którym następowało nieznaczne przesuniecie się obrazu nad i pod linią. A teraz doszła kolejna linia na wysokości 1/3 ekranu od góry i obraz pomiędzy linią górna a dolną jest rozmyty. Interesuje mnie koszt wymiany matrycy ( czy jest w ogóle sens jej naprawy) i czy to na pewno matryca. Telewizor jest oczywiście po okresie gwarancyjnym. Na załączonych zdjęciach widać nieszczęsne paski.
    Samsung UE50 EH 5300 - uszkodzona matryca? Samsung UE50 EH 5300 - uszkodzona matryca?
  • Poziom 38  
    To raczej nie matryca. Proponuję w takim wypadku skorzystanie jednak z oceny specjalisty.
  • Poziom 10  
    Tak też zrobiłem - wysłałem maila do serwisu, ale znając życie im więcej źródeł informacji tym lepiej :D
  • Poziom 38  
    A skąd kolega tak wnioskuje?
    I druga sprawa co nazywamy ,jaki podzespół "matrycą" ?
    Z tych fotografii niejednoznacznie wszystko wiadomo.
  • Poziom 20  
    Ogólnie mówiąc w skład matrycy w telewizorach wchodzi szkło matrycy i T-con.
    Ale jak się mówi że uszkodzona matryca, ma się na myśli szkło matrycy.
    Jeżeli się obraz dzieli w pionie, (różna jasność) ma jeszcze jak widać poziome paski, to na 90% będzie to wina szkła matrycy.