Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge Durango Hemi - Układ wspomagania - wyje, grzeje się olej

12 Paź 2016 19:08 1716 6
 • Poziom 2  
  Witam,
  Pytanie do elektryk / mechanik - trudno określić.
  Dodge Durango Hemi 5.7 2015 - 15 tys. przejechane - układ wspomagania nagle zaczął huczeć, szumieć - najgłośniej słychać kiedy nie wysila się wspomaganie, w momencie skętu kierownicą cichnie szum/wycie.
  W kabinie od przekładni kierowniczej słychać szum (efekt przeciskającego się płynu lub oporu przy ruchu obrotowym) na zewnątrz auta wyraźne huczenie.
  Płyn chłodniczy od układu wspomagania grzeje się, w zasadzie po 30 minutach pracy prace że się gotuje.
  Trudno jest mi skojarzyć to z jakimś konkretnym wydarzeniem - w zasadzie nic nie nastąpiło - pojawiła się kałuża, i to wszystko.
  Prace jakie zostały wykonane - wymiana pompy od wspomagania, sprawdzenie układu chłodzenia pod kontem przepływności.
  Nie ma wycieków płynu. Nowa pompa nic nie zmienia, układ chłodzenia podobno poprawny.
  Brak pomysłów co dalej - z góry dzięuję za sugestie.
 • Poziom 35  
  Przypuszczam, ze płyn został wymieniony na właściwy. Czy wykonywano jakieś prace przy układzie kierowniczym. Może układ ten został przestawiony i "wspomaganie" pracuje na max. podczas jazdy na prost.
  Proponuję podnieść przód (oba koła). Ustaw koła na wprost i uruchom silnik zwracając uwagę, czy "wspomaganie" nie przestawi (bez Twego udziału) położenie kół. Wsłuchaj się też w pracę pompy, w szczególności, czy w którymś położeniu kierownicy jej praca nie cichnie, co świadczyłoby o przestawieniu układu kierowniczego.
 • Poziom 2  
  Witaj,
  Dziękuję za odp.
  Zweryfikuję to co zaproponowałeś.
  A precyzując: płyn jest nowy, syczenie/wycie cichnie w momencie kiedy wykonuje pracę układ wspomagania - czyli na postoju skręcam koła/kierownicę - czym większy opór przy obróceniu kół, tym ciszej pod maską.
 • Poziom 20  
  A może za mało płynu po odpowietrzeniu się układu?
 • Poziom 2  
  Podobno to jest to samo co w Jeep Cherokee r.2011 - poniżej info o sączeniach, a może chodzi o "gotujący" się płyn i hałasie z przekładni.
  Dodge Durango Hemi - Układ wspomagania - wyje, grzeje się olej Dodge Durango Hemi - Układ wspomagania - wyje, grzeje się olej Dodge Durango Hemi - Układ wspomagania - wyje, grzeje się olej
 • Poziom 25  
  Pierwsze pytanie jaki płyn wlałeś? Ja po zakupie Voyagera miałem dziwne problemy ze wspomaganiem, po wymianie płynu z gęstego badziewia na taki jaki zaleca producent (dokładnie na zamiennik Mopara) zapomniałem o wspomaganiu. Wlałem Texaco Cold Climate Power Steering Fluid - płyn rzadki prawie jak woda, dokładny ekwiwalent wymaganego płynu Mopara. Może u Ciebie też coś pomoże
 • Poziom 2  
  Oryginalny moparowski.