Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Halogeny led w motocyklu same się przełączają

13 Oct 2016 08:21 3669 7
  • Level 9  
    Witam.
    Zakupiłem niedawno motocykl i mam problem z halogenami zamontowanymi w nim a mianowicie mają one funkcję świecenia mocno, słabo albo stroboskop. W nocy jadąc na światłach mijania lub drogowych przy włączonych halogenach jak zmieniam światło to halogeny też się zmieniają na np. stroboskop - jest to bardzo denerwujące. Podłączone mam je przez przekaźnik by po wyłączeniu stacyjki halogeny wyłączały się. I pytanie czy można by coś podłączyć by same przy jakimś spadku napięcia (przy przełączaniu zwykłych świateł) halogeny nie przestawiały się na inny tryb?
    Dodam jeszcze, że jak je włączam i wyłączam to za każdym razem przestawiają się na inny tryb świecenia.
    pzdr markomarecki1
  • Level 38  
    YYyyyyy nie mówisz o halogenach jako główne światłą???
    To jakaś niefabryczna przeróbka? Twoja? Poprzednika? *)
    Lampy LED to nie halogeny.

*) skąd my to mamy wiedzieć, JAK jest zrobione
  • Level 28  
    Tam ktoś włożył driver "latarkowy", który przy "mrugnięciu" zasilania zmienia tryb zasilania na kolejny. Widać w trakcie zmiany świateł mijania/drogowe pojawia się spadek napięcia w miejscu skąd jest brane zasilanie driver-a.
    Musiał byś z tym powalczyć lub prościej - wymienić driver na taki który zasila LED jednakowym prądem, bo po co z motocyklu stroboskop?
  • Level 38  
    zibq wrote:
    Tam ktoś włożył driver "latarkowy", który przy "mrugnięciu" zasilania zmienia tryb zasilania na kolejny. Widać w trakcie zmiany świateł mijania/drogowe pojawia się spadek napięcia w miejscu skąd jest brane zasilanie driver-a.
    Musiał byś z tym powalczyć lub prościej - wymienić driver na taki który zasila LED jednakowym prądem, bo po co z motocyklu stroboskop?

Brakło mi wyobraźni, aby sobie wyobrazić taki wiejski tuning. Życzę spotkania z drogówką, które brakuje do zakładanego miesięcznego targetu mandatów
  • Level 34  
    Zasilanie tego pseudo chińskiego LED "halogena" jak Ty to nazywasz podłączasz przez diodę, a za nią jakiś spory kondensator.
    Ps. To nie jest żaden halogen, tylko nielegalna modyfikacja.
  • Level 28  
    JacekCz wrote:
    Życzę spotkania z drogówką...

Nie życz nikomu źle, to wzbudza niepotrzebne emocje - wyluzuj :)
    Kolega się grzecznie zapytał o przyczynę zachowania "oświetlenia", a nie o jego zgodność z przepisami ruchu drogowego.
  • Level 9  
    Halogeny led w motocyklu same się przełączają

Są to typowe led halogeny lightbary jakich pełno na all. założone na g mole przez poprzedniego właściciela. Pobierają oba około 30W. Jaki musiał bym zastosować kondensator oraz diodę oraz jak to połączyć?
  • Level 34  
    Diodę na co najmniej 3A (lepiej 5A), kondensator z 4700uF/16V. Łączysz to standardowo. Dioda szeregowo, a kondensator za nią równolegle. Zero filozofii.