Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KPZ Waagen 52E-18 - kalibracja wagi

13 Oct 2016 11:02 3672 4
  • Level 23  
    Witam
    Proszę o pomoc w uruchomieniu/skalibrowaniu wagi KPZ Waagen 150kg/10g, prawdopodobnie jest to model KPZ 2E06S i prawdopodobnie z panelem KPZ 52E-18.
    Oznaczeń modeli brak na urządzeniach, a w ofercie dystrybutora nie znalazłem panelu identycznego jak mój (podobny jest KPZ 52E-8).
    Kalibracja zera przebiegała pomyślnie. Problem był taki, że po załadowaniu ciężaru na tackę, waga wskazywała zawyżoną wartość ciężaru, który powoli opadał do właściwej wartości. Po przestawieniu wewnętrznej zworki na pozycję Adj. pojawił się dostęp do jakiegoś menu. Nie przestawiałem tam żadnych wartości, ale po powrocie zworki na swoje miejsce pojawił się błąd E1.
    Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi wyjaśnił, co mogę z tym zrobić.
  • Level 24  
    Witam
    Wejdź w funkcję F7 i sprawdź, czy wartość zera w działkach jest stabilna, opisane objawy wskazują na uszkodzony tensometr, opis ustawień dla nowej belki masz tutaj

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1318241.html

po ustawieniu F1 możesz dokonać kalibracji w F0.

Powodzenia
  • Helpful post
    Level 24  
    Przydałoby się zdjęcie, bo nie wszystko da się pamiętać, szczególnie jak sam nie masz pewności, która to wersja miernika. Z tego co podajesz, to kalibrację dwupunktową (zera i zakresu) masz w 02 CAL, pierwsze zapisuje się "zero" potem pojawia się formatka z wartością wzorca masy z ostatniej kalibracji, ustawiasz na wartość dostępnego wzorca, wkładasz obciążenie wzorcowe i dokonujesz kalibracji zakresu.
    Powinno być ok, pod warunkiem że jest sprawny tensometr.

Jak nie uda się kalibracja, to podeślij zdjęcie miernika i płyty, to zobaczę pod co to można podłączyć - pod jaką elektronikę.