Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik bramy Hormann B60 uruchomienie

13 Paź 2016 11:34 3570 11
  • Poziom 3  
    Witam. Posiadam sterownik do bramy przemysłowej Hormann B60 wraz z bramą i osprzetem W wcześniejszym miejscu działał. Chciałbym uruchomić sterownik "na sucho" na stole. Po podłączeniu zasilania nie reaguje . Wie ktoś jak rozwiązać ten problem ??
    pozdrawiam , dziękuje za odpowiedz .
  • Poziom 38  
    Brak zasilania, wyłącznik ustawiany łańcuchem.
  • Poziom 3  
    zasilanie jest poprawne , bezpiecznik też jest dobry. Chodzi mi o włączenie centralni bez silnika i innych podzespołów. Czy trzeba zrobić zworki by minąć sygnały ?? bo żadna z diód mi nie świeci i zadnej reakcji nie mam.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Bez silnika będzie problem. Chyba źe zasymulujesz silnik i jego osprzęt.
  • Poziom 3  
    Dzięki :) udało sie, wystarczyło podpiąć żarówkę czyli podać obciążenie na wyjścia 3,4 .

W środku panel sterownika wyglada tak jak na zdjęciu. I jeszcze moje pytanie :
    - pokrętło N bedzie oznaczało docisk drzwi garażowych ?? przy zamykaniu i otwieraniu ?
    - pokrętło + - bedzie oznaczało szybkość zamykania i otwierania sie drzwi ?
    a czerwone przyciski ręczne zamykanie bądź otwierania drzwi ?
  • Poziom 38  
    N regulacja siły.
    +/- regulacja krańcówek.
  • Poziom 24  
    Witam,

3 i 4 to nie jest złącze silnika tylko obwód zabezpieczający łańcucha awaryjnego i wystarczy tam zwykła zworka. Pokrętła +\- służą do końcowej dokładnej regulacji położeń krańcowych, napęd wymaga aby najpierw ustawić położenia zgrubnie za pomocą małego przycisku "P" oraz dużych czerwonych przycisków. Napęd nie ruszy także bez podłączonych akcesoriów (lub przynajmniej zworki) do gniazda x30

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Witam Temat nie jest jeszcze zamknięty, myślałem że mi sie uda uruchomić ale nic z tego . Zamieszcze zdjęcia z podpięcia i może ktoś mi podpowie jak uruchomić, sam silnik wraz z sterownikiem. Przy próbie uruchomienia świecą sie: kontrolka napięcia i czerwona na panelu (kontrolka błędu chyba) zdjęcia panelu :

zworka gniazda X30 wygląda tak :

Widok płytki (kolorem czerwonym podpięcie kabli i zworki) , dwie zworki na zdjęciu podczas uruchomienia nie są włożone

wyglad ustawień silnika w przekładni

schamat do podłaczenia i w którym poprawnie podłączyłem

Chodzi mi o podpięcie samego silnika bez krańcówek . By sie w ogóle uruchomił .
    Dziękuje za każdą podpowiedz
  • Poziom 24  
    Witam,

Zworka w x10 jest konieczna (złącze stop) w x20 zbędna (złącze foto do zablokowania przez dwa czerwone przełączniki DIP). Napęd nie posiada "krańcówek" a jedynie punkt referencyjny od którego liczone są obroty na zamkniecie i na otwarcie. Które piny zwierają zworki na pinach RJ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    zamieszczam foto RJ :
    Ponoć oryginalna chyba . Posiadam takie 2 napędy używane wraz z bramą garażową . I każdy zachowuje sie tak samo jak opisałem. Wystarczyło by mi samo otwóż zamknij z przycisków bez zabezpieczeń.
  • Poziom 3  
    wie ktoś jak zaprogramować ten napęd ? z tego panelu ? dodam ze silnik się nie odzywa, gdy udało mi się zaprogramować na otwieranie dioda od otwarcia się świeci a silnik sie nie odzywa
  • Poziom 3  
    Temat do zamknięcia,problem został rozwiązany .