Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da się zainstalować Ubuntu na pendrivie

mwarzy 13 Paź 2016 11:45 825 2
  • #1 13 Paź 2016 11:45
    mwarzy
    Poziom 12  

Witam,

Jestem początkujący i mam kilka pytań odnośnie linuksa, być może ktoś mógłby mi udzielić kilku odpowiedzi, wskazówek, podpowiedzi.
    Chcę zainstalować linuxa na pendrive i z niego odpalić system w laptopie i na pendrivie pobawić się z linuxem na początek.

Z pomocą różnych rad w internecie ściągnąłem sobie ubuntu 14.4 (32 bit) i zainstalowałem za pomocą programu LinuxLive USB Creator (właśnie nie do końca wiem czy zainstalowałem i co zainstalowałem :-( ) go na pendrivie. Po ustawieniu w boot aby odpalał mi się system z pendriva i po usunięciu dysku twardego z laptopa odpala mi się i mam wybór: zainstaluj system albo skorzystaj z wersji demonstracyjnej. Ponieważ pojawia mi się wybór "zainstaluj system" to domniemywam, że jednak linuks nie jest zainstalowany na pendrivie jeszcze. A skoro nie jest i mam opcje zainstaluj system i wybieram aby zainstalował system na pendrivie to mi się zawiesza, wie ktoś może dlaczego? I moje pytanie jest czy da się zainstalować linuxa na pendrivie? Czy tylko na pendrivie może działać wersja demonstracyjna a do instalacji potrzeba dysku twardego, albo moze tez drugiego pendriva? Czy da się zainstalować na na tym samym pendrivie linux na którym jest jego wersja instlacyjna? Pendrive moj ma 32 GB.

Wybrałem tez wersję demonstracyjną która mi działa, ale mam problem z podłączeniem internetu. Tzn przez kabel ethernet internet mi działa, ale przez wifi nie mogę się połączyć. Próbuje to jakoś skonfigurować, ale jakoś nie daję rady. Czy przy konfiguracji wifi w linux pojawia się list dostępnych sieci i się wybiera własną sieć i się z nią łączy (tak jak mam to w windowsie)? Czy w linuxie nie pojawiają się dostępne sieci tylko trzeba znać nazwę własnej sieci i z ręki to wprowadzać w ustawieniach i dopiero po wprowadzeniu wszystkich poprawnych danych typu nazwa sieci, hasło itp dopiero się z siecią połączę? Bo na chwilę obecną nie pojawiają mi się żadne dostępne sieci, próbuję z ręki wprowadzać nazwę sieci i hasło ale jak na razie bezowocnie. Czy może to jest spowodowane tym, że w wersji demo nie jest wgrany sterownik do karty wifi i dlatego nie widzę dostępnych sieci?

0 2
  • #2 13 Paź 2016 12:16
    macgyver96
    Poziom 16  

Nie musisz instalować linuxa na pendrive, korzystaj z tego trybu demonstracyjnego bo on jest przeznaczony do tego celu.

Problem z wifi wynika najprawdopodobniej z braku sterowników do Twojej karty.

0
  • #3 04 Lis 2016 12:00
    dean999
    Poziom 6  

Korzystalem z wersji demonstracyjnej Ubuntu. Wybieralo sie nazwe sieci z listy wpisywalo haslo i nie bylo zadnych problemow. Uzywalem nawet karty sieciowej USB Tp link i tez wykrylo ja bez problemu. Co do instalacji na pendrive, da sie to zrobic wystarczy wpisac zagadnienie w google i troche poszukac. Jednak nie polecam. Probowalem i wszystko dziala bardzo wolno, do tego ma wplyw na zuzywanie pendriva gdyz jest w ciaglym uzyciu

0