Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy laptop - karta zintegrowana czy dedykowana? Propozycje? max 2200zł

agad11 13 Paź 2016 12:19 510 3
  • #1 13 Paź 2016 12:19
    agad11
    Poziom 4  

Do tej pory używam laptopa z procesorem Intel Pentium DualCore B960 2.2 z 4GB RAM, dyskiem 750 GB i zintegrowaną grafiką Intela.

Przyszedł czas na zakup czegoś nowego, naturalnie co najmniej nie gorszego, niż to co mam do tej pory. Kwota, to max jakieś 2200 zł. Laptopa oprócz tego co wszyscy (net, office) używam też do AutoCada itp programów projektowych i do przerabiania zdjęć. Nie powiem czasami brakuje mi lepszej grafiki. Ale zastanawiam się czy jest sens dokładać więcej do grafiki dedykowanej, czy może wybrać laptopa z większą ilością RAM czy z lepszym procesorem. Nie gram w żadne gry. Jedyne wymagania to żeby miał matową matrycę i baterię nie mniejszą niż to co mam (4000 mAh).

Może macie jakieś propozycje laptopów? Jakie firmy są interesujące a jakie omijać? Mój dotychczasowy Samsung po czterech latach działa nawet ok, tylko fizycznie, na zewnątrz już się rozsypuje.

Nie jestem specjalistą w tym temacie, a nie chce wydawać pieniędzy na wątpliwy sprzęt. Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości ;-)

0 3
  • #2 13 Paź 2016 13:06
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

agad11 napisał:
    używam też do AutoCada itp programów projektowych i do przerabiania zdjęć. Nie powiem czasami brakuje mi lepszej grafiki.

Po pierwsze warto by było wyjaśnić co dokładnie ma ci dać w ww. zastosowaniach "lepsza grafika", bo ja jakoś związku nie widzę przy tworzeniu nieskomplikowanych projektów w AutoCAD. Projektujesz w 2D czy w 3D również? Której wersji AC używasz? Jak duże są to projekty? Czy obecnie masz włączoną sprzętową akcelerację w AC?

0
  • #3 13 Paź 2016 13:26
    agad11
    Poziom 4  

Projektuje w AutoCadzie głównie 2D obecnie AC 2011, jak miałam nowszą wersje albo bardziej skomplikowane projekty to były problemy. Cały laptop się wieszał, mulił itd. Z programami graficznymi to samo, te nie zbyt wymagające ciągną, ale jak chce jakiś bardziej rozbudowany to znów ten sam problem. Zastanawiam się czy to wina słabej grafiki czy procesora. Od czterech lat nie śledzę rynku komputerów. Może te nowe procesory mają lepsze zintegrowane karty graficzne i w moim przypadku dedykowana jest zbędna? Nie chce bez potrzeby przepłacać

0
  • #4 13 Paź 2016 15:23
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Musisz pamiętać, że kwota, o której piszesz nie jest zbyt wysoka i trzeba się liczyć z pewnymi kompromisami, jak np. rozdzielczość i ogólna jakość ekranu.
    Myślę, że niezłym wyborem w zbliżonej cenie byłby ten laptop: http://www.x-kom.pl/p/326315-notebook-laptop-156-acer-e5-575-i5-6267u-8gb-240-win10-iris.html
    Zastanów się jeszcze ile przestrzeni dyskowej potrzebujesz. Laptop ten ma 240GB dysk, z czego do dyspozycji zostaje pewnie nie więcej jak 170-180GB.

0
  Szukaj w 5mln produktów