Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna - skrzynia automatyczna AD4, wariują elektrozawory. Tryb awaryjny

dartlebi 13 Paź 2016 13:29 423 0
  • #1 13 Paź 2016 13:29
    dartlebi
    Poziom 1  

Witam wszystkich.
    Potrzebuję z Waszej strony pomocy ze skrzynią AD4. Kwestia wygląda następująco:
    Kupiłem auto z uszkodzoną skrzynią, nie jechało do przodu w ogóle. Po demontażu okazało się,że zajechany jest kosz forward. Mam drugą skrzynię lecz niekompletną. Więc z niej przełożyłem kompletny kosz forward (sprawny).
    Po zamontowaniu skrzyni okazało się, że porusza się tylko w trybie awaryjnym.
    Diagnoza przy pomocy XR25 wykazała usterkę komputera skrzyni. Zamontowany został inny komputer. W chwili obecnej sytuacja prezentuje się tak, że skrzynia rusza z drugiego biegu, przy ok.50-60 km/h zmienia na trójkę i na tym kończą się zmiany biegów.
    Potrafi czasem zrzucić na tryb awaryjny, jednak potrafi też jechać na tych dwóch biegach przez dłuższy czas bezproblemowo. Ponowne podłączenie pod XR25 nie wykazuje żadnych błędów, wszystkie parametry odczytywane przez walizkę są w normie.
    Jedyna dziwna rzecz pojawia się podczas jazdy z podpiętą walizką. Od razu po włączeniu pozycji D urządzenie wskazuje, że otwarty został elektrozawór 2 biegu. Po ruszeniu z miejsca zaczyna się kompletna choinka na elektrozaworach. Skrzynia jedzie na 2, potem przełącza na 3, a XR25 pokazuje, że zawory otwierają się nie po kolei i kompletnie bezsensownie np. przy starcie 2, potem 2 i 3, czasem 2, 3 i 4 a na końcu 1.
    Może na forum jest ktoś ogarnięty w temacie AD4, kto zetknął się z podobnym przypadkiem?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME