Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośny głośnik. Jakie zasilanie?

13 Paź 2016 15:29 558 10
  • Poziom 5  
    Witam
    Przepraszam jeżeli wybrałem złe forum. Chciałbym zbudować przenośny głośnik na podstawię mini wzmacniacza TDA 7492 z wykorzystaniem jednego gniazda audio (Wykorzystywane będzie tylko 50W). Pytanie do was jakie źródło zasilania zastosować aby głośnik dobrze grał i nie rozładowywał się co 15 min. Czy jest w ogóle możliwe zbudowanie takiego przenośnego głośnika???
  • Poziom 34  
    marcel332 napisał:
    Wykorzystywane będzie tylko 50W
    Jako elektryk wiesz, że to tylko to do noszenia trochę będzie ważyć. Bierzesz dwa akumulatory 45Ah szeregowo i w drogę na pewno zanim się rozładują nogi ci wysiądą ;-)
  • Poziom 5  
    Tak owszem wiem że na pewno będzie to trochę ważyć lecz może jednak znajdzie się ciut lżejsze rozwiązanie niż to. Głośnik nie musi grać nie wiadomo jak długo. Półtorej godziny lub dwie w zupełności wystarczą. Chodzi mi o zbudowaniu czegoś w podobie JBL extreme a tam nie ma akumulatora 45Ah

• Poziom 43  
    marcel332 napisał:

Po co Ci aż taka moc w głośniku przenośnym?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    sosarek napisał:
    marcel332 napisał:

Po co Ci aż taka moc w głośniku przenośnym?

Taka teraz moda. Fajniejsze jest to, co mocniej łupie. Mój głośnik ma 100W 85rms na przetwornicy i tda7294. Wielkości jest grubej aktówki, podobny kształt. Zasilanie to pakiet li-po. Starcza na 2-3 godziny lub więcej jak się wsadzi większy.
  • Poziom 5  
    Mógłbyś napisać dokładnie jakie to zasilanie oprócz tego że to pakiet ogniw Li-po.
    A czy jeśli podłączył bym dwa akumulatory żelowe 12v szeregowo to czy by wystarczyło na 2 godziny ciągłego słuchania muzyki
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    marcel332 napisał:
    A czy jeśli podłączył bym dwa akumulatorki żelowe 12v szeregowo to czy by wystarczyło na 2 godziny ciągłego słuchania muzyki

Wszystko od pojemności "akumulatorków" zależy.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Li-po 3s 11.1V 2200mAh. Kosztuje około 60zł na allegro. Trzeba też mieć specjalną ładowarkę do li-po. Najprostsza kosztuje 30zł.
  • Poziom 5  
    I takie zasilanie wystarcza na 2-3 godziny pracy głośnika. A więc jeden akumulator żeleowy o pojemności 9Ah też powinien wystarczyć
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    marcel332 napisał:
    I takie zasilanie wystarcza na 2-3 godziny pracy głośnika. A więc jeden akumulator żeleowy o pojemności 9Ah też powinien wystarczyć

Tak
  • Poziom 5  
    OK. Dzięki za pomoc. Lecę do sklepu kupić akumulator i zaczynam budowę. Zobaczymy co z tego wyjdzie