Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic CR-YM0270K brak dźwięku podczas hamowania - radio działa poprawnie.

Skocio 13 Paź 2016 16:11 681 3
 • #1 13 Paź 2016 16:11
  Skocio
  Poziom 2  

  Witam,

  Mam dziwny problem z radiem, z którym nie mogę się uporać. Mianowicie gdy jadę i zahamuje mocno bądź trochę mocniej niż normalnie to radio przestaje grać w trakcie hamowania, czasem dzieje się tak też przy gwałtownych skrętach lub wertepach. Z tym, że radio cały czas jest włączone, na ekranie nic się nie zmienia, wszystko wygląda ok. Natomiast przez chwilę nie słychać dźwięku z żadnego z 6 głośników. Jest tak zarówno na CD jak i FM. Oczywiście najpierw sprawdziłem kostkę i wiązkę w widocznych miejscach, wszystko jest jak należy, nigdzie nie jest przetarta. Kostką i wiązką można machać w każdą stronę gdy są podłączone, wyciągać, wpychać i dźwięk grać nie przestaje. Także wiązka za radiem i kostka raczej sprawne. Następnie sprawdzałem radio miernikiem (a dokładniej znajomy który bardziej zna się na temacie) czy jakiś wpływ mają rzeczy aktywne podczas hamowania – światło stop, ABS. Żadne wartości podczas hamowania w radiu się nie zmieniają, wszystko jest jak należy. Podłączyłem inne radio (drugi oryginał od Mazdy 2, natomiast bez CD) i jest dokładnie to samo, także radio też sprawne. Zwarłem też jeden głośnik by sprawdzić czy przestają grać wszystkie – przestaje grać tylko ten, w którym jest zwarcie, więc i to odpada. Radio jest na jednym bezpieczniku z lusterkami - podłączyłem je do zasilania mijając stacyjkę oraz bezpiecznik i też dzieje się to samo.

  Ma ktokolwiek jakikolwiek pomysł o co może chodzić? Pomyślałem, że może coś z guzikiem od wyciszania na kierownicy, ale gdy wycisza się nim radio na wyświetlaczu widać MUTE, a tak jak pisałem, prócz braku dźwięku na chwile, nie zmienia się nic. Więc to też raczej nie to..

  Radio to Panasonic CR-YM0270K oryginał w Maździe 2 DY.

  0 3
 • #2 13 Paź 2016 18:20
  D214d3k
  Poziom 39  

  Zimny lut na końcówce mocy?

  0
 • Pomocny post
  #3 15 Paź 2016 00:28
  ikar55
  Spec od car audio

  Radzę sprawdzić formę montażu głośników i ewentualną możliwość zwierania któregoś z przyłączy głośników do masy.

  0
 • #4 16 Paź 2016 12:56
  Skocio
  Poziom 2  

  Wyciąłem a następnie zrobiłem nową wiązkę przy tylnych głośnikach (nie były oryginalne). Pomimo braku widocznej awarii pomogło i problem zniknął. Dziękuję za sugestie!

  0