Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2.8 jtdi - Code

13 Paź 2016 17:20 1641 2
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam Fiata Ducato 2.8 jtdi rocznik 2000.
    Ostatnio jadąc do pracy po drodze zaświeciła mi się kontrolka CODE (samochód nie zgasł). Po dojechaniu na miejsce docelowe wyłączyłem silnik, po czym po chwili chciałem go ponownie uruchomić. Niestety nie jest to już możliwe, samochód jest uziemiony. Świeci tylko kontrolka CODE, która świadczy o problemie z immobiliserem. Sprawdziłem możliwe przekaźniki, drugi komplet kluczy i ważniejsze połączenia, które udało mi się znaleźć, niestety bez żądanego rezultatu.

Dlatego proszę o pomoc:
    1. Istnieje możliwość pominięcia immobilisera?
    2. Gdzie znajdę sterownik/centralkę komputera lub immobilizera? (nie ma go w okolicy filtra paliwa ani akumulatora)
    3. Czy jedynym wyjściem jest demontaż komputera i wysłanie go specjaliście, aby go przeprogramował?

Może ktoś coś podpowie.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Trzeba podpiąć kompa i odczytać błędy. Sam tego nie ogarniesz.
  • Poziom 31  
    Cześć, nie ma obejścia immo, jeżeli było by to możliwe, złodziej potrzebował by tylko łamak i odjeżdżał każdym upatrzonym autem.
    Sam jeżeli chciałbyś możesz sprawdzić czy bezpieczniki są sprawne wszystkie, przekaźniki odpowiadające za pompę, zapłon....
    czy jest stabilna masa na aucie,
    wokół stacyjki masz pierścień - antena , który odbiera sygnał z transpondera - sprawdz czy jakiś przewód elektryczny nie jest uszkodzony - kostka wypięta?
    W tym układzie może być uszkodzone kilka elementów przewody, kluczyk/ki, komputer, antena, - jeżeli wyślesz do naprawy kompa - i nic to nie da?