Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wywala główne korki (okopcona wtyczka)

krycha03bs 13 Paź 2016 17:21 1368 12
  • #1 13 Paź 2016 17:21
    krycha03bs
    Poziom 8  

Witam,
    Ostatnio zabezpieczenie na klatce schodowej wyłączyło mi zasilanie. Nie wiedziałem co było przyczyną. Po włączeniu słyszałem jak dźwięk dochodził z kuchni. Okazało się, że była to zmywarka (pomimo tego, że była tylko podłączona, ale nie uruchomiona).
    Miałem ją podłączoną pod przedłużacz do którego także była podłączona kuchenka (kuchenka także nie była uruchomiona). Po odłączeniu kabli od przedłużacza okopcone było gniazdo gdzie była podłączona zmywarka oraz okopcona była jej wtyczka. Kuchence nic się nie stało i teraz moje pytanie. Co mogło być tego przyczyną? Gniazdko sieciowe działa bo na innym przedłużaczu podłączyłem kuchenkę. Nie podłączałem zmywarki do innego przedłużacza w celu jej sprawdzenia bo po prostu się boje (mam 18 lat robię to dla mamy). Teraz co mogło to spowodować? Czy to jakoś z naszej winy? Mam wykupioną przedłużoną gwarancje (polise w ergohestii) ale jeśli to z naszej winy to po gwarancji. Co mogę zrobić?
    Czekam na pomoc

0 12
  • Pomocny post
    #2 13 Paź 2016 17:45
    brofran
    Poziom 38  

Na 99 % uszkodzona zmywarka . Zgłoś do naprawy gwarancyjnej .

0
  • Pomocny post
    #3 13 Paź 2016 17:45
    Brivido

Poziom 29  

Przedłużacz z kołkiem ochronnym, kołek w gnieździe prawidłowo podłączony?
    Bardzo dobrze, proponuję jednak zgłosić na gwarancję.

0
  • #4 13 Paź 2016 17:59
    krycha03bs
    Poziom 8  

Wszystko było prawidłowo podłączone. Zmywarka działała prawidłowo przez dwa lata i na taki okres posiadaliśmy zwykłą gwarancje, która uwaga skończyła się dokładnie 2 tygodnie temu :D szczęście takie, że mamy przedłużoną gwarancje. Awaria została zgłoszona czekamy na kontakt z serwisem. Będę na bieżąco informował bo może nie mi jednemu przydarzyła się taka sytuacja.

0
  • #5 13 Paź 2016 18:56
    zyzy52
    Poziom 26  

Sprawdź jeszcze gniazdo przedłużacza, do którego była podłączona zmywarka. Może być jakieś zwarcie w tym gnieździe.

0
  • #6 13 Paź 2016 20:07
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

krycha03bs napisał:
    Wszystko było prawidłowo podłączone.

Niestety nie była prawidłowo podłączona.
    Stacjonarne urządzenia dużej mocy, takie jak zmywarki, pralki i piekarniki powinny być zasilane z niezależnych obwodów. Ty, pisałeś o jakimś wspólnym przedłużaczu podłączonym pewnie do zwykłych gniazd ogólnego przeznaczenia. Takie podłączenia grożą pożarem i utratą ochrony przeciwporażeniowej. Oczywiście nie znaczy, że zmywarka uszkodziła się z tego powodu. Piszę tylko profilaktycznie i na przyszłość.

krycha03bs napisał:
    Zmywarka działała prawidłowo przez dwa lata i na taki okres posiadaliśmy zwykłą gwarancje, która uwaga skończyła się dokładnie 2 tygodnie temu :D szczęście takie, że mamy przedłużoną gwarancje. Awaria została zgłoszona czekamy na kontakt z serwisem. Będę na bieżąco informował bo może nie mi jednemu przydarzyła się taka sytuacja.

Miałeś szczęście z tym przedłużeniem gwarancji. Zwykle takie urządzenia psują się zaraz po okresie gwarancyjnym. Przypadek? Celowe postarzanie produktu?
    Życzę powodzenia w pozytywnym zakończeniu sprawy.

0
  • #8 13 Paź 2016 20:54
    Chupacabra
    Poziom 31  

Łukasz-O napisał:
    krycha03bs napisał:
    Wszystko było prawidłowo podłączone.

Niestety nie była prawidłowo podłączona.
    Stacjonarne urządzenia dużej mocy, takie jak zmywarki, pralki i piekarniki powinny być zasilane z niezależnych obwodów. Ty, pisałeś o jakimś wspólnym przedłużaczu podłączonym pewnie do zwykłych gniazd ogólnego przeznaczenia(...)

Właśnie miałem o tym pisać, wyprzedziłeś mnie kilka minut. W instrukcjach obsługi od pralek, zmywarek i innych prądożerców jest wyraźnie napisane, że zabrania się podłączania przez przedłużacze pod groźbą pożaru, porażenia i utraty gwarancji, ale po co czytać te bzdury a jeszcze się do nich stosować.
    P.S. Nie dawno zawołała mnie sąsiadka ( babinka z 80 lat), że jej pralka się wyłączyła podczas prania. Jak zobaczyłem przez co miała ją podłączoną, to usiadłem na podłodze z szoku:

0
  • #9 14 Paź 2016 16:03
    arturavs
    Poziom 39  

Gniotsa, nie łamiotsa. ( pisownia specjalna). Gniazdko dedykowane urządzeniu AGD rozwiązuje problem. Ale jak stosuje się przedłużacze Made in China....
    Bez komentarza......

I Tak dziwne że chata stoi.

0
  • #10 15 Paź 2016 12:54
    Erbit
    Poziom 33  

arturavs napisał:
    ... jak stosuje się przedłużacze Made in China....
    Bez komentarza......

Raczej made in USSR - bo wygląd odpowiada także czasom USSR (lub jak kto woli CCCP).

0
  • #11 15 Paź 2016 13:04
    Przemcio
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chupacabra napisał:
    Jak zobaczyłem przez co miała ją podłączoną, to usiadłem na podłodze z szoku:
    Kiedyś łatwiej było o zwijane, szpulowe przedłużacze niż o listwę. O instalacjach 3 przewodowych niewielu słyszało a i bezpieczników nie było tylko "korki".
    Ładna fotka. Cud, że taki przedłużacz wytrzymał aż tyle czasu bo z 40 lat ma chyba jak nie lepiej.

0
  • #12 15 Paź 2016 13:43
    mar_uda
    Poziom 22  

Dajcie spokój USSR i Chinom. Takie przedłużacze były produkowane w Polsce w słusznie minionej epoce. Sam mam taki, służy mi do dziś i ma się świetnie:
    Tyle tylko, że nie nadaje się do pralki ani żadnych innych urządzeń w I-klasie ochronności (o poborze prądu nie wspominając), ale to chyba dla wszystkich wypowiadających się w temacie dość oczywiste.

0
  • #13 15 Paź 2016 18:10
    Chupacabra
    Poziom 31  

Przemcio napisał:
    Chupacabra napisał:
    Jak zobaczyłem przez co miała ją podłączoną, to usiadłem na podłodze z szoku:
    Kiedyś łatwiej było o zwijane, szpulowe przedłużacze niż o listwę. O instalacjach 3 przewodowych niewielu słyszało a i bezpieczników nie było tylko "korki".
    Ładna fotka. Cud, że taki przedłużacz wytrzymał aż tyle czasu bo z 40 lat ma chyba jak nie lepiej.

Tak, tylko sytuacja miała miejsce jakieś dwa, może trzy miesiące temu. A fotka z sieci wzięta :D

0