Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Telewizor 65 cali do salonu na wieczorne seanse z dzieciakami

avallone78 13 Paź 2016 18:42 960 18
  • #1 13 Paź 2016 18:42
    avallone78
    Poziom 8  

Witam.
    Z prośbą o radę przychodzę bo więcej dylematów niż odpowiedzi.
    Normalnie to aż tak mnie nie pogięło żeby kupować taki telewizor ale skoro okradli nam mieszkanie czyszcząc z całej elektroniki ( aparaty, kamery, ps4, kupa gier, i wiele innych) to zamiast ją odkupywać z pieniędzy z ubezpieczenia postanowiliśmy zaszaleć i kupić telewizor 65 cali z kinem domowym. To priorytet gdyż codziennie siadamy z dziećmi na wieczorny seans bez wyjątku a w wakacje nawet dwa seanse.
    Dylematów jest kupa bo po wejściu do sklepu okazało się że nie ma na stanie żadnego nie 4K, wszystkie już są takie. Filmów 4K w moim źródle jest jak na lekarstwo ale coś wyszukać idzie.
    Następnie pojawiły się dylematy czy ze Smart TV czy Android TV bo brak konsoli można od czasu do czasu rekompensować grając w jakąś grę z Google Play.
    Kolejna to marka bo ponoć większość telewizorów ma ekrany robione przez LG.
    Sony ma ponoć format kinowy i świetne barwy, Philips jakiś system który wieczorami nie ma sobie równych, Samsung cenę, LG jakość i tak dalej a ja tego nie rozumiem.
    Jedni mówią żebym szukał starocia bez 4K bo to na razie zbędne, inni że jednak warto to mieć.
    Zrobiłem porównanie 4 telewizorów w jednym sklepie a i tak nie rozumiem który z nich będzie się cechować najlepszą trwałością czy jakością dźwięku i obrazu. http://www.boulanger.com/comparateur?ids=1068055&ids=1069566&ids=1071892&ids=1076855 Jeśli tego linka nie można tu dać to przepraszam i proszę moda o usunięcie.
    Zastanawiam się więc czy kupić taki do 1800euro czy pójść na najtańsze za niecałe 1000euro bo się okaże że wszystko to jeden pies mało zauważalny w codziennym użytkowaniu i te wszelkie nowości to pompowanie klienta i jego kieszeni.. Mógłbym nawet kupić w Polsce telewizor.
    Na pewno też będę chciał też jakieś kino domowe do tego bo bardzo nam zależy na dźwięku, wydać na nie możemy do 2200zł ale pewnie to osobny dział więc tu nie będę się rozpisywał.
    Jeśli ktoś może pomóc choć trochę i podpowiedzieć to z góry dziękuję i wiem że pewnie taki temat się powtarza ale to w przypadku każdej rodziny sprawa tak indywidualna że zadanie Wam tego pytania jest ważne.
    Pozdrawiam a poniżej odpowiedzi testowe..

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 36m/kw salon
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 6
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na ścianie wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku trochę ale mamy żaluzje a wieczorem nie ma to znaczenia
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Tak Grudig 46 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 90% to wieczorne seanse z rodziną z dźwiękiem 5.1, reszta to całodzienne bajki z YT które ogląda najmłodsza
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI z kompa
    10 .Jakie urządzenia ? Komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 10
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Nie oglądamy telewizji.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Żadnych ale przyrodnicze bym chciał.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Od tego jest komputer
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie mam pojęcia, od czasu kiedy ukradli nam PS$ jakoś nam jej nie brakuje.
    16. Preferencje co do marki? temat rzeka, Sony ponoć ma fajny obraz ale też dziś chyba to jeden pies.
    17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Cena
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? tylko wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1800euro
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Kiedy zostaję do tego brutalnie zmuszony
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? nie w telewizorze ale możemy to zmienić.

• #2 13 Paź 2016 19:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W klasie 65" z modeli 4K i 100 Hz nie masz wielu modeli.
    Model 4K, 100Hz, HDR, VP9 - czyli pozwalający oglądać 4K również z powietrza to Philips 65PUS6521 cena 7650 zł z kalibracją profesjonalna gratis.
    Najtańszy Sony 65XD8505 kosztuje 8499 zł
    Najtańszy Panasonic 65DX750 masz za 9350 zł
    Kalibracja do każdego - wysyłka za granicę również bez problemów.
    I tak trzeba oprogramować właściwe wtyczki do Kodi

Jeśli zakup na dłużej niż na 3-4 lata o modelach full hd - który jest i tak tylko jeden 100Hz , Sony 65W855 - możesz zapomnieć.

• #3 13 Paź 2016 19:49
    avallone78
    Poziom 8  

Oczywiście ze zakup na lata bo choć to że nam okradli mieszkanie to nieszczęście to jednak gdyby nie to to byśmy na takie coś się nie zdecydowali dopóki bym nam Grundig nie padł.
    Co to oglądanie z powietrza i co to ta kalibracja bo tu w sklepach o tym nikt nie wspomina, po prostu kupuje się TV i wiesza na ścianie.
    Dlaczego byś nie brał pod uwagę pozostałych trzech z tego porównania co dałem? Jakie mają negatywne strony?? Sony ma Direct Led a czytałem że to dobre. Nie zdecydowałem się na niego, chce jednak wiedzieć dokładnie dlaczego warto kupić akurat ten a nie inny bo w innym wypadku lepiej kupić paść najtańszą jak CLT i po problemie.

• #4 13 Paź 2016 21:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z podanych przez Ciebie tylko Philips ma matrycę 100 Hz, pozostałe są 50HZ. A to będzie widać w płynności obrazu.
    http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
    Kalibracja tak wygląda i poprawia o 25-30% jakoś obrazu.
    A jak wgrasz wtyczki to masz dostęp do filmów z całego świata, najnowszych , w Hd - gratis.

• #5 13 Paź 2016 22:35
    avallone78
    Poziom 8  

Trochę tego nie rozumiem.
    Mam Grundig 46VLE8220BF od 4 lat. ( łatwo znaleźć jego parametry)
    Wcześniej nie posiadaliśmy telewizora przez 9 lat dlatego że uznaliśmy go za zbędny mebel a wszystkie filmy oglądaliśmy na komputerze.
    Zechcieliśmy jednak po 9 wspólnie przeżytych latach i trójce dzieciaków wziąć ślub i musieliśmy zaprosić jej rodzinę.
    Znam ich, nie wytrzymali by bez telewizora godziny więc wpadliśmy do sklepu i wzięliśmy na szybko model wystawowy.
    Do dziś nie zauważyłem żadnych problemów z płynnością, obraz jest jaki jest choć kalibracji nie robiłem ( pierwszy raz o niej dziś usłyszałem)
    Chcesz mi powiedzieć że teraz zobaczę na telewizorach pewnie ze 3 klasy lepszych problemy z płynnością?

• #6 14 Paź 2016 14:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale kiedyś było inaczej gdy Grundig był Grundig.
    "Obecnie marka Grundig jest pod kontrolą tureckiego koncernu Koç Holding, właściciela marki Beko. Produkuje między innymi telewizory i odtwarzacze DVD."
    Teraz masz tylko 50 hz.

Tak jak napisałeś - teraz będzie gorzej na modelach 50Hz.

• #7 15 Paź 2016 16:08
    avallone78
    Poziom 8  

Da się temat na 10 for i na dziesięciu będą doradzać zgoła inaczej. Czy tytuły gier na android TV zalezą od producenta??

• #8 16 Paź 2016 01:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie zrozumiałem.
    Grundiga nie ma została tylko nazwa.

To najtańsze z nowych modeli.

Model 4K, 100Hz, HDR, VP9 - czyli pozwalający oglądać 4K również z powietrza to Philips 65PUS6521 cena 7650 zł z kalibracją profesjonalna gratis.
    Najtańszy Sony 65XD8505 kosztuje 8499 zł
    Najtańszy Panasonic 65DX750 masz za 9350 zł

• #9 21 Lut 2017 02:18
    pawel740130
    Poziom 2  

Witam,
    trafiłem na ten wątek szukając opinii o Philipsie
    Moje odpowiedzi testowe są b. podobne.
    Różnice: obecnie mam plazmę Panasonica FHD 42" i młody czasami gra na xboxie.
    Dzieciaki często siedzą na YT na telefonach lub kompie stąd w TV Android by się przydał.
    W pierwszym odruchu wskazywałem na 55" bo skok o 13 cali wydawał się wystarczający.
    Jednak w sklepie popatrzyłem i 65 to już inne wrażenie, mimo, że to też duży skok cenowy.

W sklepie porównywałem i przy sygnale HD nie widziałem różnicy w obrazie stąd proszę o podpowiedź w wyborze:
    1. SONY LED KDL- 65W855C 5999pln FHD +- matryca 120Hz (mimo to ktoś pisał, że sport bez rewelacji)
    2. Philips 65PUS6521 (bogate multimedia)
    3. Inny 4K z matrycą 120Hz i Androidem?
    To pytanie o inny może mieć teraz sens bo wyprzedaże trwają, np. Sony KD-65X9005C w EURO RTV AGD kosztuje 6990pln.

Gdyby to był jednak Philips to za ile go można obecnie kupić z kalibracją + właściwe wtyczki do Kodi?

• #10 21 Lut 2017 07:25
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Aktualnie Panasonic 65DX750 jest za 6800pln.
    W tej cenie to super wybór. Matryca VA, akceptowalny HDR (choc niestety bez szału), dobry kontrast, bardzo dobra jakość spasowania obudowy.
    65PUS6521 jest moim zdaniem gorszy pod katem jakosci wyswietlanego obrazu, jedak w zamian za gorsza jakosc dostajesz Ambilight (ktory jest fajny) oraz Androida (nie ma szału ale jak go nie zasmiecisz aplikacjami i postawisz tylko Kodi to bedzie ok)

Sony X9005C sobie odpusc - slabiutka matryca IPS z kontrastem 800:1. Zdecydowanie gorszy TV na tle tego Phila czy Panasonica.
    Jak ma byc Sony to model 65xd9305.

Jaki Telewizor 65 cali do salonu na wieczorne seanse z dzieciakami

Na gorze : IPS
    Na dole : VA

• #11 21 Lut 2017 10:23
    ar2d2
    Poziom 10  

Rozważ jeszcze ewentualnie 65 KS 7000, oferuje obraz bardzo dobry stosunek ceny, do jakości. Obecne serie już są raczej pozbawione większości wad pierwszych, które miały problemy z odchodzącą obudową oraz martwymi pixelami .
    Skoro Grundig to nie Grundig to z Philipsa też już zostało tylko logo, bo to chińska firma TPV....

• #12 21 Lut 2017 12:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Na Panasonic - nie pogra sobie na Xbox - bo na wysoki Input Lag.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3254131.html
    Nie wiadomo co dalej...

Andoid ma update
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1349002-post13.html

A Samsung KS7000 - nic się nie zmieniło:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1352688-post1751.html

Philips działa w tych samych laboratoriach w Amsterdamie, w Belgii i z tymi samymi ludźmi.
    Jakość potwierdzona przez dziesiątki nagród EISA - dla najlepszych telewizorów w Europie.

Moderowany przez Mirek Z.:

Philips dawno już był sprzedany gdzieś do Chin, stąd nie bardzo jest o czym pisać...

• #13 21 Lut 2017 12:34
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

LOCOLOCO napisał:
    Na Panasonic - nie pogra sobie na Xbox - bo na wysoki Input Lag.

Panasonic 65DX750 ma niski Input Lag (45ms) i bardzo dobrze nadaje się do grania.
    Link do obiektywnej recenzji: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1464241293

• #14 21 Lut 2017 12:38
    Fallen89
    Poziom 10  

Moderowany przez Mirek Z.:

Część postu nie na temat usunąłem. Proszę wstrzymywać się od tego typu uwag.

Wymieniany Philips 65PUS6521 akurat jest na matrycy VA i z testów wynika, że jest to model dobry w przeciwieństwie do 6561/7101 (TAK, MIAŁEM 6561 W DOMU. Poszedł do rodziców, bo nie mieli TV w tym momencie i tak żadnego, ale jest to jeden z najgorszych zakupów i dla siebie w życiu bym go nie zostawił).

Generalnie najlepiej jak w sklepie obejrzysz sobie i tego Philipsa i DX750 Panasonica i KS7000 Samsunga.

• #15 21 Lut 2017 16:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Po co oszukiwać innych - przecież PUS7101 to inna matryca .
    Poszedł do rodziców - bo co Tobie najgorszy przeszkadza a rodzicom to można wciskać najgorszy ?
    Wystarczyło oddać w sklepie i po kłopocie.

Model PUS6521 to matryca VA i 10 Bit.
    Android w Philipsie czy SOny po update gra bardzo dobrze:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1349002-post13.html
    Znacznie lepiej niż multimedia Panasonica który ma FireFoxa
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3254131.html

Samsunga KS specjalnie polecasz aby ktoś miał to co inni - tak ?
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1352688-post1751.html
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1357029-post1903.html

• #16 25 Lut 2017 21:35
    lesmian45
    Poziom 16  

Z tej trójki wymienionej przez kolegę Fallen89 najbardziej będzie jednak pasować Philips. Nie ma co wchodzić w rozwojowe smarty, najlepiej od razu brać się za Androida. No i oczywiście nie odbywa się to wszystko kosztem jakości obraz, masz to wszystko przedstawione zresztą w poprzednich postach. :)

• #17 26 Lut 2017 18:33
    Mariano11
    Poziom 26  

Ambilight do filmów będzie jak znalazł.

• #18 27 Lut 2017 18:48
    lesmian45
    Poziom 16  

No tak, ambilight jest i będzie przy takiej wielkości ekranu robił dodatkowe, bardzo pozytywne wrażenie. Możesz jeszcze pomyśleć o dodatkowym nagłośnieniu, a może nawet kinie domowym (nie namawiam do zakupu wraz z telewizorem). Na pewno będziesz chciał coś oglądać bez dzieciaków. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME