Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 1.4HDi - Błąd P1300

13 Oct 2016 20:38 1242 6
  • Level 8  
    Witam mam problem w 206 1.4 HDi cały czas wywala błąd P1300. Po skasowaniu na ciepłym czy zimnym wyskakuje z powrotem,wie ktoś może od czego zacząć bo nikt dokładnie tego nie opisuje. Auto jest z 2003r 1.4 50 kW.
  • Helpful post
    Level 39  
    Przytoczę wypowiedź z innego forum takie samo auto.

"Kolego miałem to samo,non stop kontrolka autodiagnostyki i dwa błędy związane ze świecami.Świece wymontowali - sprawdzili,były ok,przekaźnik tak samo.Znaleźliśmy wspólnie problem.Okazał się żółty przetary kabelek który zwierał do masy i wywalał takie błędy.Kabelek przeciera się zaraz za kielichem.U mnie problem ten wyłapałem w taki sposób.Jak poruszałem wiązką przewodów tą co idzie przy tym niebieskim korku od sryskiwaczy to cykało/strzelało (jakby zwarcie) mi po drugiej stronie w skrzynce z przekaźnikami (ta obok serwo).Także ja bym obstawiał elektykę i naprawdopodobniej to samo co u mnie było.Naprawa elektryki w autoryzowanym serwisie kosztowała mnie 140zł.Do dzisiaj spokój"
  • Level 8  
    Sprawdzałem w tym miejscu wiązka jest ok.
  • Helpful post
    Level 21  
    Przekaźnik jest zasilony?
    Często jest tak, że świeca może grzać ale jej impedancja wzrosła poza widełki i generuje takowe błędy..
    można by było zrobić test elementów wykonawczych planetem, miernik i mierzyć..
  • Level 8  
    Dziś rano było -4 kontrolka świeciła ok 4sek auto zapala dobrze. Podepnę KTSa i spróbuje zrobić ten test. A może ma ktoś schemat zasilania przekaźnika świec żarowych?
  • Level 8  
    Dziś zrobiłem test elementów a przekaźnik cisza , rozebrałem go a w środku zielono jak zamontuje nowy to dam znać. Pojawił się też błąd P0380 ale to chyba wina tego bo świece nowe.
  • Level 8  
    Wymiana przekaźnika świec żarowych załatwiła sprawę. Dzięki za pomoc pozdrawiam.