Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SETRA S315HD - V8 - Ciągła praca wentylatora chłodnicy

13 Paź 2016 21:24 1842 8
 • Poziom 12  
  Jak w temacie, wentylator pracuje cały czas. Na obrazku widać dwa czujniki temperatury, ten oznaczony nr 1 został już przez kogoś wymieniony i chyba nie na taki jak powinien być bo nakrętka wtyczki jest mniejsza i nie da się nałożyć.

  SETRA S315HD - V8 - Ciągła praca wentylatora chłodnicy

  Domyślam się, że tak samo jak w innych setrach z silnikiem mercedesa wentylator załącza PLD a czujnik temperatury podaje wartość temperatury do komputera analogowo, a nie tak jak np w MAN'ie czujnik załącza się np przy 80 stopniach i załącza tym samym wentylator, zgadza się?

  Ps. gdzie tam będzie złącze diagnostyczne?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Sorki kolego Hart ale możesz nie mieć racji.
  W podstawowej wersji sprzęgło wentylatora sterowane jest z EDC.
  Za załączenie wentylatora odpowiada czujnik temp. z okrągłymi pinami - ten po lewej. Jeżeli masz możliwość podłączenia pod kompa to powinno wszystko się wyjaśnić.
  Jeżeli odłączysz ten czujnik to zapala się kontrolka od EDC i wentylator chodzi na stałe.
  Jeżeli będziesz miał wątpliwości to pisz - zeskanuje schemat i wrzucę.
 • Poziom 12  
  @Seether no właśnie też tak mi się wydaje, w setrze 315 gt-hd właśnie tak miałem. nie bede miał dostępu do SD więc puki co go nie zdiagnozuję, jedyne co mogę obecnie zdiagnozować to przestrzelić kable od czujnika pod kątem zwarć i przerw, ewentualnie czujnik, jeśli jest rezystancyjny. Jeśli możesz to bardzo proszę o skan schematu, ułatwi mi to badanie, do auta będę miał dostęp w przyszłą sobotę dopiero. Koleś który mnie o to prosił mówił ze 3 czujniki wymienił i nic się nie zmieniło.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Kolega Kozak...nie podał rocznika być może tam jest inne rozwiązanie,w Setrze 315 z 97 r. mam takie rozwiązanie.Kol Seeter czekam na obiecany telefon z wiadomości na PW.
 • Poziom 12  
  Dzięki za zainteresowanie tematem. @Hart3 No racja nie podałem rocznika, ale dlatego, że go nie znam, jeszcze. Takie rozwiązanie było by genialne w swojej prostocie i bardzo łatwe do zdiagnozowania. Mógłbyś mi napisać jeszcze numery przewodów dochodzących do czujnika? Na zdjęciu są niewyraźne. Jedyne czym dysponuje na dzień dzisiejszy to poniższe 3 zdjęcia i informacja ze wentylator pracuje na cały czas. Może fotki coś podpowiedzą.
  SETRA S315HD - V8 - Ciągła praca wentylatora chłodnicy SETRA S315HD - V8 - Ciągła praca wentylatora chłodnicy SETRA S315HD - V8 - Ciągła praca wentylatora chłodnicy [/img]
 • Poziom 12  
  Miałem dziś możliwość zerknąć na tą Setrę, spisałem numery kabli:

  Białe 1877 oraz 3640 połączone z sobą w skrzynce nad silnikiem oraz brązowy 9813 idą do sprzęgła wentylatora. Do czujnika nr1 na silniku ze zdjęcia z pierwszego postu idą kable o numerach 1697.2 oraz 1698. Do czujnika z prawej strony idą 2005 oraz 2006.