Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai 24FL553p/10 - Uszkodzona pamięć SPI - prośba o wsad

Darek.S 13 Paź 2016 21:43 1086 4
  • #1 13 Paź 2016 21:43
    Darek.S
    Poziom 31  

Jak w temacie. Pamięć 25Q32 tajemniczej firmy "G". Raz już była wymieniana przez serwis 1,5 miesiąca przed końcem gwarancji. Wtedy telewizor padł od razu. Teraz padał na raty tzn bywało, że jeszcze uruchamiał. Oryginalnej pamięci programator jako tako nie rozpoznawał tzn były jakieś kropki, kreski ale typu nie było ( może efekt "G" :wink: ale prędzej po prostu padła. Wsad odczytałem i zapisałem a nową pamięć Spansion zaprogramowałem wsadem do 29FL553 ( z elektrody). Efekt na obrazku
    W trybie serwisowym na szybko nie widzę opcji gdzie przestawić matrycę ( być może jest - tu prośba o wskazanie gdzie )
    Mogę próbować zaprogramować nową pamięć wsadem zgranym ze starej. Mogę także spróbować zaktualizować oprogramowanie z USB. Ale efekt :?:
    Miałem ostatnio Toshibę także z obrazem do góry nogami i pomogła dopiero kombinacja z plikiem konfiguracyjnym ( i to z innego modelu) bo zaktualizowanie softu przez USB wręcz uśmierciło odbiornik...)
    Najpewniej wgrać odpowiedni wsad i tutaj prośba o takowy lub link.

Dodano po 11 [minuty]:

Darek.S napisał:
    Mogę także spróbować zaktualizować oprogramowanie z USB.

Hmm też go trzeba mieć :|

0 4
  • #3 14 Paź 2016 00:36
    Darek.S
    Poziom 31  

Darek.S napisał:

W trybie serwisowym na szybko nie widzę opcji gdzie przestawić matrycę ( być może jest - tu prośba o wskazanie gdzie )

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2905775.html#14003698
    No i wygląda na to, że nie ma...
    Darek.S napisał:
    Mogę próbować zaprogramować nową pamięć wsadem zgranym ze starej.

To może mieć szansę powodzenia bo
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2971520.html#14348074
    stacho57 napisał:
    Widziałeś to? Chyba nasz człowiek, zdzich42. Napisz do niego. :D

Tego nie widziałem akurat a Zdzicha poznałem osobiście :D . I napiszę. Bo wsad z modelu 32 cale ( też parzysty ) ma duże szanse na zadziałanie. Pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

Odpowiedź była błyskawiczna. Wielkie dzięki Zdzich :D

0
  • Pomocny post
    #4 14 Paź 2016 00:40
    zdzich42
    Poziom 40  

Powinno pomóc. Można przez USB, jak więcej wysypany to programatorem.

0
  • #5 14 Paź 2016 12:33
    Darek.S
    Poziom 31  

Po zmianie nazwy pliku na LC11_308B_FUNAI.bin oprogramowanie bez problemu weszło przez USB z "Pendraka". Jeszcze raz podziękowania dla Stacha za naprowadzenie a przede wszystkim dla Zdzicha za pliki.

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

Na zakończenie. Wsad do 32 cale pobrałem z rosyjskiej strony, ale wgrałem plik, który dostałem na PW ( ten większy...)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=787204

0