Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TP-Link - NoIp w jednej sieci LAN Komputer, telefon, rejestrator BCS

14 Paź 2016 12:58 714 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Szukałem wszędzie, nigdzie nie ma odpowiedzi na pytanie na które już dłuższy czas szukam odpowiedzi.

Posiadam Router TP-Link i NEOSTRADĘ. W sieci LAN mam połączone kilka komputerów i telefony wszystko po wifi. Kablem RJ do routera jest podpięty rejestrator BCS. Wszystko w jednej sieci ma przypisane kolejno adresy IP z DHCP.

Mam przekierowanie portów na rejestrator (wirtualny serwer) oraz działające konto na NoIp. Będąc poza domem wpisując nazwę hosta z NoIp - ładnie wszystko przekierowuje na rejestrator i mogę oglądać obraz z kamer. Gdy telefon lub komputer znajdzie się w tej samej sieci co rejestrator nie mogę uzyskać dostępu do rejestratora wpisując nazwę hosta. Muszę wpisać adres IP - wtedy działa. Trochę takie uciążliwe co chwilę zmieniać z nazwy na adres ip. Ktoś coś podpowie jak to ogarnąć?[/b]
  • Sklep ECSYSTEM
  • Moderator - Sieci, Internet
    Tanie routery niestety mają z tym problem (loopback) niestety nie znam rozwiązania tego problemu.
    Jeżeli korzystasz z aplikacji BCS-a możesz założyć dwa profile oczywiście nie jest to rozwiązanie twojego problemu a jedynie obejście.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 10  
    Model mojego routera to: Model TD-W8960N - może coś pomoże przy odpowiedzi
  • Specjalista Sieci, Internet
    lukpo napisał:
    Model mojego routera to: Model TD-W8960N
    A która wersja? Na tabliczce znamionowej powinna być podana (V1, V2, V3 albo dalej)?
    Jaka wersja firmware-u?
  • Poziom 10  
    V7 - całe menu w j. polskim
  • Specjalista Sieci, Internet
    Teoretycznie taka funkcja (NAT Loopback) powinna w nim być (tak gdzieś deklarował producent), ale nie znam tego urządzenia, więc nie wiem, jak to w praktyce wygląda i jak to tam zrobić. Czy to włącza się samo przy deklarowaniu wirtualnego serwera. Generalnie w takich domowych urządzeniach jest z tym problem.