Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zamka szyfrowego do napędu bramy faac.

krisczrn 14 Paź 2016 14:00 657 4
  • #1 14 Paź 2016 14:00
    krisczrn
    Poziom 11  

Witam,
    Posiadam bramę przesuwną faac 741. Chciałbym dołożyć do niej szyfrator tak abym mógł otwierać bramę z zewnątrz po wpisaniu kodu. Upatrzyłem sobie szyfrator eury: eura ac13a1. Z podobnego tematu na forum wyczytałem że jest możliwość podłączenia przycisku zewnętrznego do tej bramy w sposób: Com do 7 napędu
    No do 1 napędu. Czy będzie to działać analogicznie z szyfratorem? Druga sprawa to czy muszę jeszcze dokładać moduł przekaźnika czy podłączam już bezpośrednio? Z góry dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam

• #2 14 Paź 2016 16:17
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Jeżeli korzystasz z wyjścia 1 lub 2, nie potrzebujesz przekaźników. Podłączasz tak jak napisałeś.
    Tylko nie przeocz zasilania. Eura jest na 12V=, a w FAAC-u masz 24= (w teorii..., w praktyce prawie 30V=).

• #3 14 Paź 2016 16:32
    krisczrn
    Poziom 11  

Nie korzystam, potrzebuje podłączyć tylko bramę. Dzięki za odpowiedź.

• #4 14 Paź 2016 16:44
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

Chodziło mi o wyjście z szyfratora nr 1 lub nr 2. Są one przekaźnikowe. Wyjście nr 3 jest typu OC i tam musiałbyś zastosować przekaźnik.
    Oprócz zasilania (pisałem wcześniej) pamiętaj też o odpowiedniej konfiguracji wyjścia. Musi być monostabilne z ustawionym czasem (najlepiej 1 sekunda).

• #5 03 Lut 2017 18:53
    krisczrn
    Poziom 11  

Podpowiedź od Marek J była w 100% pomocna, temat rozwiązany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME