Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak obejść blokade przeglądania sieci lokalnej. (WLAN)

pgateam 10 Jul 2005 21:57 3155 7
 • #1
  pgateam
  Level 13  
  Admin zablokował nam mozliwość przeglądania sieci lokalnej gdy wejde w otoczenie sieciowe wywala komunikat że nie mam uprawnień do oglądania tego zasobu. Udostęminony jest sam internet a nam by się przydała sieć lokalna. Prosze o pomoc. Pliki można udostępniać ale inni ich nie widzą nie widać nawet kompów w sieci ani grup roboczych.
 • #2
  xestra
  Level 12  
  z tego co pamietam to mozna to robic w ten sposb,ze trzeba wpisywac siezke dostepowa,np. Franek ma komputer o nazwie franek i udostepnia folder ania
  wiec sciezka dostepowa do niego //franek/ania
  polecenie dzial w eksplorerze i w uruchom
  napisz czy zadzialalo
 • #3
  trocse
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Nic z tego , admin wlaczyl izolacje klientow w AP i zaden pakiet miedzy nimi nie przejdzie
 • #4
  pgateam
  Level 13  
  Sposób z wpisywaniem lokalizacji nie działa ale działa przesyłanie plików przez gg czyli jest aktywne połącznie p2p i napewko idzie prze lan bo 100MB w pare minut to nie przez internet. Czy można przekierować porty w XP tak aby używać portów z gg. Przeyłanie przez gg jest nie wygodne i jeszcze jedno czy można postawić DC++ na kompach jeśli tak to jak to zrobić??
 • Helpful post
  #5
  matryc_elek
  Level 13  
  Blokado otoczenia sieciowego maja niektore AP i pewnie to wykorzystal admin! Serwer DC mozna odpalic! I powinno to dzialac! Ale lepiej chyba bedzie zainstalowac sobie serwer FTP pod Windowsa (np. BulletProof FTP Server) i np. Total commanderem wymieniac pliki! :)
  POZDRAWIAM
 • #6
  pgateam
  Level 13  
  FTP też nie działa postawiłem na swoim kompie serwer i przy połączeniu z innego wywala błąd połączenia. Powiedzicie mi jak postawić DC++ w sieci lokalnej
 • #7
  artur00
  Level 25  
  Witam
  to co to za internet że nic nie działa ?
  moim zdaniem to jeżeli płacisz abonament a łącze udostępnia jakaś firma to idź z kolegami do admina i go postrasz że jak nie odblokuje portów to zrezygnujecie z internetu, może to coś da, chyba że nie masz możliwości wyboru innego dostawcy i admin będzie wiedział o tym że jesteście zdani na niego.
  sprawdź w regulaminie świadczenia usług bądź samej umowie czy nie jest przypadkiem napisane że łącze będzie dostarczone bez ww usług tj ftp itd.,
  wiadomo że admin chce ograniczyć ruch w sieci, dlatego zablokował te usługi, ale to Ty płacisz abonament i powinieneś otrzymać to za co płacisz, chyba że regulamin świadczenia usług stanowi inaczej :)
  Pozdrawiam
  artur
 • #8
  pgateam
  Level 13  
  jest to jedyna możliwość połączenia z internetem w umowie jest napisane że oferowany jest pełny dostęp do sieci internet jak dzwoniłem do admina to powiedział że LAN to nie jest usługa dostępu do internetu i będzie wyłączona. Powidział jeszcze że generujemy ogromny ruch w sieci i że to pozostanie wyłączone. Wydaje mi się że gość będzie chciał oferować dostęp do sieci lokalnej za opłatą i dlatego to wyłączył teraz na tym zarobi nie mam możliwości podłączenia do innej sieci bo to jest jedyny operator. Jedyny sposób to obejście jego blokady wyszkułem że AP jest firmy linksys. Może jest jakiś sposób na objście tej blokady. Prosze o pomoc.