Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zużycie energii przez jarzeniówkę.

oleksgms 14 Paź 2016 15:07 1374 4
  • #1 14 Paź 2016 15:07
    oleksgms
    Poziom 9  

Witajcie mam taki mały problem odnośnie jarzeniówek.
    Przez 6 lat zamieszkując flat sąsiadujący z zakładem krawiecki(dzieli nas tylko re-gips) nie byłem świadomy tego że światło jarzeniowe które oni tam mają jest podpięte pod mój licznik.
    Wczoraj się wyprowadziłem na inne mieszkanie i po tym, jak brakło prądu wyszło na jaw że jest tak jak opisałem powyżej (oświetlenie podpięte jest pod mój licznik)
    moje pytanie jest następujące jeżeli wiem że światło świeciło się przez ostatnie 6 lat po około 10 h dziennie 6 dni w tygodniu (czasami zdarzało się,że zapomniały zgasić na weekend) ile prądu mogło mi to z użyć?
    (są 4 lampy po 2 jarzeniówki każda).
    Ile [prądu pobiera jedna jarzeniówka i jak mogę to przeliczyć za cały okres 6 lat, ponieważ zamierzam starać się o zwrot kosztów poniesionych z tego tytułu.

Dziękuję za b wszelką pomoc.

0 4
  • #2 14 Paź 2016 15:21
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    Wypadałoby mieć taką jedną świetlówkę, typowe mają od 18W aż do 58W.
    Skoro masz 8 takich, załóżmy 18W, to liczymy:

8x18 (W) x 10 (h) x 6 (dni) x 52 ( tygodnie w roku ) x 6 (lat)=2695,685 kWh

Odejmując różne święta wyjdzie Ci około 2500kWh i to mnożysz przez cenę prądu za 1 kWh.
    Jeśli świetlówki są większej mocy to zamiast 18W podstawiasz realną moc świetlówki.
    Pozdrawiam

0
  • #3 14 Paź 2016 15:30
    oleksgms
    Poziom 9  

ok dziękuje za pomoc sprawdzę jakie oni tam mają i przeliczę.

0
  • #4 14 Paź 2016 17:26
    CYRUS2
    Poziom 36  

oleksgms napisał:
    światło świeciło się przez ostatnie 6 lat po około 10 h dziennie 6 dni w tygodniu (czasami zdarzało się,że zapomniały zgasić na weekend) ile prądu mogło mi to z użyć?
    (są 4 lampy po 2 jarzeniówki każda).
    Ile [prądu pobiera jedna jarzeniówka i jak mogę to przeliczyć za cały okres 6 lat, .
    Jeżeli chodzi o energię jednostkową, to tyle ile moc tych jarzeniówek
    Energia = moc x czas.
    Czas,to sprawa umowna.
    Dalej sięgnij do Wikipedii zrób rachunki.

0
  • #5 29 Paź 2016 14:46
    oleksgms
    Poziom 9  

Wyszło mi że gość ma mi zwrócić 1200 funtów, odliczając niedziele i święta zaproponowałem mu 1000 funtów.

0
  Szukaj w 5mln produktów