Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektromechaniczny naciskator klawiatury kasy fiskalnej

14 Paź 2016 18:22 552 3
 • Poziom 9  
  Witam,

  Mam taki o to problem i pomysł na jego rozwiązanie.

  W mojej branży wymagane są kasy fiskalne tzw. specjalne, które rejestruję pewne dodatkowe cechy produktów w pamięci fiskalnej. Producent kas i drukarek spełniających te wymogi jest jeden, oprogramowanie do drukarek jest beznadziejne, tzn. nie da się z niczym zintegrować, poza beznadziejnym systemem producenta rzeczonych kas i drukarek.

  Obecnie oznacza to konieczność codziennego nabijania setek paragonów ręcznie. Dlatego wpadłem na pomysł obejścia braku odpowiedniej integracji na poziomie oprogramowania brutalną integracją hardwarową - tzn. za pomocą przymocowania do takiej kasy fiskalnej specjalnie zbudowanego panelu (np. na przyssawki) który posiadałby rozmieszczone w sobie "przyciskacze" ustawione dokładnie nad klawiaturą kasy. Przyciskacze byłyby napędzane np. elektromagnesami rurowymi, dalej już się domyślacie - bez problemu tworzę moduł do naszego systemu, który za pośrednictwem panelu naciska guziki na kasie i wystawia paragony.

  I teraz pytanie, czy ktoś się spotkał z czymś takim? Czy jest jakiś zakład, firma która robi podobne rzeczy do uniwersalnych zastosowań? Może ktoś ma jakieś doświadczenia? Domyślam się, że głównym wyzwaniem jest failproof czegoś takiego - pewnie oprócz napędu w panelu musiałbym umieścić warstwę kontrolną (czujniki odpowiedniego wysunięcia przyciskaczy).

  Od razu zastrzegam - sprawa jest prawnie sprawdzona, takie rozwiązanie nie manipuluje przy samej kasie.
 • Poziom 23  
  A nie można wysyłać poleceń przez jakiś kanał transmisyjny do kasy fiskalnej?

  Jak jest protokół opisany to nie powinno być z tym problemu. Można takie coś zrobić na solenoidach. One będą realizować funkcję naciskaczy.

  Z naciskaczami może wyniknąć jeszcze problem jeśli np. wystąpi błąd w kasie. Co wtedy?
 • Poziom 9  
  Producent nie publikuje dokumentacji softwarowej swojej drukarki fiskalnej, bo sam robi system do niej na dość niszowym rynku. Podejrzewam, że będzie wręcz walczył z próbą rozpoznania interfejsu softwarowego.

  Chyba, że funkcjonuje jakiś jeden uniwersalny język którym drukarki fiskalne porozumiewają się z oprogramowaniem nimi sterującym na kompie, ale z tego co kojarzę jak jesteś producentem systemu sprzedażowego to musisz zawsze go testować u producenta drukarek, żeby potwierdził Ci, że Twoje oprogramowanie może funkcjonować z jego drukarką.

  Błąd w kasie - rzeczywiście, choćby kwestia kończącej się rolki... można by rozwinąć system o kamerkę sczytującą komunikaty z ekranu kasy, ale to już trochę przerost formy nad treścią.