Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie PC z rzutnikiem i głośnikiem HDMI/DVI

Beata hdmi 14 Paź 2016 18:38 504 4
  • #1 14 Paź 2016 18:38
    Beata hdmi
    Poziom 3  

Witam,
    Proszę o pomoc. Chcę połączyć swój komputer z rzutnikiem i dodatkowo z głośnikiem. Oba urządzenia mogą być podłączone tylko za pomocą hdmi. Problem w tym, że mam w komputerze tylko jedno wyjście i w dodatku DVI ale kupiłam przejściówkę i podłączyłam na razie głośnik.
    Słyszałam o rozdzielnikach hdmi i dvi ale mam wątpliwość czy taki rozdzielnik wpięty do komputera prześle jednocześnie obraz i dźwięk do dwóch różnych urządzeń. Czy wystarczy mi pasywny czy musze mieć jakiś specjalny?

0 4
  • #2 14 Paź 2016 18:51
    quinty
    Poziom 28  

Głośnik, który ma tylko wejście HDMI?
    Napisz:
    -model rzutnika
    -model komputera
    -model głośnika
    Jak to nie problem to dorzuć też zdjęcia wyjść/złącz wszystkich tych urządzeń, a na pewno coś wymyślimy.

0
  • #3 14 Paź 2016 19:59
    Beata hdmi
    Poziom 3  

To komputer jeszcze starego typu skrzynka+monitor. Rzutnik benQ. Ale jest powieszony pod sufitem. Żeby olądać TV na rzutniku podłączamy pod dekoder taki moduł taka mała skrzyneczka (druga mała podpięta podsufitem razem z rzutnikiem) i to bezprzewodowo rzuca sygnał do rzutnika. Moduł ma 3 gniazda HDMI.
    Próbowałam jeszcze opcji, że kabel z komputra idzie do tego modułu a drugi od modułu do głośnika ale nie działa(nie ma głosu). Widocznie w tm module są tylo wejściowe hdmi a nie ma wyjść.A głośnik to sundbar Panosonic SC-HTB485.

0
  • #4 15 Paź 2016 19:36
    quinty
    Poziom 28  

Nie napisałaś modeli rzutnika ani komputera i nie dałaś zdjęć.
    Ten moduł to nie wiem o czym piszesz, potrzebny model, bo nie wiadomo czy to odbiornik miracast czy dekoder DVBT?
    DVI z przejściówką na HDMI nie będzie przesyłać dźwięku z komputera.

Z grubsza można to rozplanować następująco:
    Z komputera obraz wypuszczasz tak: DVI -> przelotka HDMI -> projektor (no chyba, że masz to już jakoś bezprzewodowo spięte)
    Z komputera dźwięk do głośnika wypuszczasz na jeden z dwóch sposobów:
    a) kabelkiem optycznym bezpośrednio do soundbara do wejścia "optical digital audio IN" (ale komputer musi mieć takie wyjście, nie dałaś modelu ani zdj., więc nie wiadomo czy jest)
    b) dokupujesz za grosze dongiel USB Bluetooth do komputera i po prostu parujesz z tym soundbarem (widzę, że on ma BT), dźwięk będzie przesyłany bezprzewodowo.

0
  • #5 26 Paź 2016 10:12
    Beata hdmi
    Poziom 3  

Dzięki za podpowiedzi. W końcu odkopaliśmy stare głośniki i je podłączyliśmy pod kompa.
    Także problem rozwiązany

0