Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gasmaster - Mam kuchenkę na butlę gazową Gasmaster. Mam problem bo jak gaszę..

14 Paź 2016 18:58 996 6
  • Poziom 2  
    Mam kuchenkę na butlę gazową Gasmaster. I mam problem, bo jak gaszę mały palnik w kuchence, to nieraz, nie zawsze przy gaszeniu robi się taki mały strzał. Czemu tak jest? Czy to jest wina kuchenki, czy to tak ma być?
  • Poziom 33  
    Nie jest to groźne. Zjawisko polega na tym, że płomień przeskakuje pod palnik i tam dopala się w częściowo zamkniętej przestrzeni. Jest tam pewna porcja gazu wymieszana z powietrzem. Daje to mieszaninę łatwopalną ale zjawisko jest zupełnie niegroźne. Jeśli masz prawidłowo wyregulowany skład powietrze-gaz, to nie ma sensu nic z tym robić.
  • Poziom 2  
    Ale to strzela jak mały piorun. Co to znaczy uregulowany skład powietrze-gaz?
  • Poziom 33  
    To znaczy, że jak normalnie się pali gaz, to nie kopci, płomień jest niebieski, równo szumi, nie ma niestabilności (tendencji do zgaśnięcia z byle powodu) Chodzi o prawidłową ilość powietrza. Nie w każdym palniku jest regulacja. Np. w mojej kuchence nie ma, i trzeba dobrze dobrać dyszę. Musiałem jedną rozwiercić a drugą zamienić. Średnio to wyszło ale jest lepiej niż fabrycznie. Pierwotnie miałem za duży, kopcący płomień na jednym palniku (za mało powietrza), a na drugim trudno było zapalić gaz i był taki blady, łatwy do zgaszenia (za dużo powietrza).
  • Poziom 2  
    Ale to się zdarza tylko za pierwszym razem od uruchomienia butli. Nastepnym razem już gasi się płomień bez żadnych strzałów. Zawsze to się zdarza przeważnie rano, przy pierwszym użyciu kuchenki.
  • Poziom 33  
    To nie jest całkiem stabilne zjawisko. Zależy od wielu czynników, np. od tego jak szybko zakręcasz zawór. Uważam, że nie ma się czym martwić. Miałem też podobne zjawisko w kuchence turystycznej. Po prostu zignorowałem to.
  • Poziom 2  
    Bardzo mnie denerwuje to strzelanie przy wyłączaniu gazu i niewiem do końca czy tak ma być czy dzwonić do serwisu.Prosze mi pomóc Oto film