Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik krokowy 832/00 A1678= - Brak obrotu silnika krokowego

Lupino97 14 Paź 2016 20:25 492 3
  • #1 14 Paź 2016 20:25
    Lupino97
    Poziom 4  

Witam wszystkich tu obecnych :) Mam mały problem z silnikiem krokowym z Peugeota 206 z 98r silnik 1.4. Mój problem polega na (wkręconym) silniku krokowym i tu pytanie, jak go spiąć na krótko by się wykręcił ? Pod instalacją się chyba nie odkręcił ponieważ po zdjęciu ciągle jest w pozycji otwartej (wkręcony na max) może by ktoś wiedział z jakim napięciem wystartować oraz jak spiąć :D
    Z góry za pomoc chciałbym bardzo podziękować,chociaż za jakie§ podpowiedzi będę bardzo wdzięczny :))

Dodatkowe informacje: Silnik krokowy MagnetiMarelli z kodem 832/00 A1678=

1 3
  • #2 14 Paź 2016 20:31
    janusz2008
    Poziom 33  

No masz problem, trzeba pociągnąć jak Kargul mawiał.

0
  • Pomocny post
    #3 15 Paź 2016 21:16
    sandamiano
    Poziom 28  

Jeśli siłowo rozwiąże to zniszczy przekładnię. Ja używam sterownika silników krokowych którym wysuwam i cofam trzpień w przekładni. Spróbuj podpiąć wykręcony silniczek do instalacji i przekręć zapłon. Kiedyś tak robiłem i trzpień wyskakiwał (trzeba trzymać- druga osoba by daleko nie odskoczył) Jeśli silnik sprawny i instalacja auta to musi wyjść bo w początkowej fazie trzpień się wysuwa a następnie po oparciu o kanał przepustnicy ustala swoją pozycję kroków. Tak samo możesz podłożyć go pod instalację LPG jeśli masz i na tej samej zasadzie to działa a nawet lepiej bo w programie LPG można sterować ilością kroków ale to już trzeba mieć program interfejs itp

0
  • #4 17 Paź 2016 15:00
    Lupino97
    Poziom 4  

Dzięki wielkie,o taką odpowiedź mi właśnie chodziło :D Z tego co zauważyłem to ten grzybek ma taki sam wzór jak silnik z czytnika CD/DVD (falowany) i właśnie coś bałem się robić to ciągnąc przez np imadło. Dzisiaj podłączę pod instalacje :) tylko będzie ból jak się nie otworzy :/ Pozdrawiam

0