Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz Karcher NT 35/1 TACT - słaba siła ssania

kkris1969 14 Oct 2016 20:27 6654 4
 • #1
  kkris1969
  Level 7  
  Odkurzacz przemysłowy Karcher NT 35/1 TACT słaba siła ssania oraz nie działa otrzepywanie filtra, czy może być uszkodzony silnik zespolony z turbiną?
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  Silniki w odkurzaczach albo pracują -są sprawne, albo nie. W zasadzie nie ma stanu pośredniego . Jeśli uszkodzony jest wirnik(bardzo iskrzy na szczotkach), to w krótkim okresie silniki ulega spaleniu. W twoim przypadku, przynajmniej jeśli chodzi o siłę ssania, to można doszukiwać się przyczyny w jakiejś nieszczelności, zatkaniu wlotu lub w uszkodzeniu turbiny.
 • #3
  kkris1969
  Level 7  
  Dzięki za zainteresowanie moim tematem,podaję wiecej wiadomości może będzie łatwiej rozwiązać mój problem:nic nie powinno być przytkane odłączyliśmy rurę i tak samo słabo ciągnął ,co do nieszczelności mogę sprawdzić jeszcze w poniedziałek ale
  kilkakrotnie zdejmowaliśmy górę odkurzacza sprawdzilem czy filtr dobrze dolega i czy jest czysty nic nie pomogło.Po rozebraniu odkurzacza w momencie startu silnik ciągnie łuk ale potem nie ,w górnej części są dwa otwory jeden wlotowy drugi wylotowy , z wylotowego dmucha super a na wlotowym słabo ciągnie dlatego pytałem o silnik z turbiną (koszt kompletu ok140zł) .Odkurzacz nie jest stary ma 3 lata i nie był intensywnie eksploatowany dlatego nie chcę niepotrzebnie kupować nowego silnika z turbiną.
 • #4
  stanislaw1954
  Level 43  
  Nie wypowiem się o tym konkretnym typie, bo go nie znam.
  Sam silnik(turbina) powinien ciągnąć mocno. Można to sprawdzić bezpośrednio przy wlocie turbiny. Jeśli ciągnie mocno, to musi być gdzieś nieszczelność,lub zatkany filtr. Na siłę ciągu mają wpływ obroty (łożyska), ale w tym przypadku silnik uległby w niedługim czasie spaleniu.
  Zdarza się czasem, że turbina jest zatkana, bo wciągła jakiś brud.
 • #5
  kkris1969
  Level 7  
  Po odpięciu góry odkurzacza gdzie mieści się praktycznie wszystko widać dwa otwory
  jednym powietrze wlatuje (ciągnie ) a drugim wylatuje tam gdzie jest otwór wlotowy
  bardzo słabo ciągnie a gdzie jest otwór wylotowy mocno dmucha dla mnie to dziwne
  powinno tak samo ciągnąć jak dmuchać ,nie widać też aby turbina była zabrudzona
  jest naprawdę czysty.