Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przecinarka tarczowa do metalu

14 Paź 2016 20:38 2568 11
  • Poziom 12  
    Witam. Szukam niedrogiej przecinarki do metalu. Głównie do cięcia profili ze ścianką max 3mm, kątowników i prętów. Czy ktoś z was używa przecinarek ze znanego serwisu aukcyjnego w cenie 200-250zł na tarczę 355mm. Nada się to do sporadycznego używania? Może lepiej samemu wykonać?
  • Poziom 38  
    lobudek napisał:
    Nada się to do sporadycznego używania? Może lepiej samemu wykonać?
    Masz na myśli szlifierki kątowe ? To jakoś nie widzę tego abyś taką zmajstrował .
    Do sporadycznych prac kupisz nową tanią " biedronkową " za 60 zł , więc po co kombinować .
  • Poziom 12  
    Przecinarka/ukośnica/gumówka. Nie chodzi mi o szlifierkę kątową.....
  • Poziom 12  
    Kurcze, strasznie słaba, słychać, że silnik jest przeciążony, bo ładnie spada z obrotów. Zawias też nie wygląda za solidnie... ( pewnie ma luzy ?) w sumie to tylko 200zł. Chyba faktycznie lepiej będzie zrobić samemu. Mam gdzieś na zbyciu silnik 3kw 3fazowy. Tylko jak najlepiej rozwiązać kwestię wrzeciona? jest tam normalny zamek na tarczę plus nakrętka? gwint lewy czy prawy?
  • Poziom 37  
    Masz moje filmy i sam musisz ustalić, czy ta przecinarka Ci pasuje. Ja tym nie handluję i nie mam zamiaru robić temu urządzeniu reklamy. Filmy nagrałem, by służyć ewentualną pomocą ludziom zastanawiającym się co kupić.
    Wstawiłem odnośniki do tych materiałów, ponieważ napisałeś:
    lobudek napisał:
    do cięcia profili ze ścianką max 3mm, kątowników i prętów.
    ,a na filmie widać wymiar ciętego elementu: https://youtu.be/DvY-OSDCje0?list=PL_1sNvAafW15Eq4k_18j-eDf7EWxq7dVa Na poniższym filmie można zobaczyć jak sobie radzi z drobniejszymi rzeczami: https://youtu.be/8dJf5nKZclw?list=PL_1sNvAafW15Eq4k_18j-eDf7EWxq7dVa Co do mocy, to jest to urządzenie zasilane z jednej fazy i pobór prądu zbliża się do granicy tego, co można najczęściej użyć ze standardowego, domowego, gniazdka elektrycznego: https://youtu.be/K7r-ZzesYgU?list=PL_1sNvAafW15Eq4k_18j-eDf7EWxq7dVa Więcej informacji jest na zdjęciach, a link do nich jest w opisie filmu na YT. Jeżeli potrzebujesz ciąć większe, grubsze elementy, to musisz mieć urządzenie profesjonalne, zapewne zasilane z 3F.
  • Poziom 38  
    freebsd napisał:
    Na poniższym filmie można zobaczyć jak sobie radzi z drobniejszymi rzeczami: https://youtu.be/8dJf5nKZclw .

Konstrukcja samej przecinarki w porządku, ale dodatki wymagają wg. mnie poprawki. Po pierwsze należałoby zamocować przecinarkę do stabilnego stołu, lub conajmniej grubej płyty drewnianej. Twoje wykonanie może skutkować wywróceniem podczas rozruchu, lub podczas zacięcia tarczy przy zbyt gwałtownym opuszczaniu.
    Druga sprawa którą bym zmienił to osłona przeciwiskrowa. Ona zamiast Cię chronić to kieruje odbite od niej iskry akurat w Twoją stronę! Lepiej gdyby jej w ogóle nie było. BHP niedopracowane. :cry:
  • Poziom 9  
    Ktoś w ogóle używa elektronarzędzi z Biedronki?
  • Poziom 38  
    mnichu13 napisał:

Do prac amatorskich jak najbardziej. Uszkodzi się w okresie gwarancji , dostajesz nowe lub zwrot kasy . :D
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich. Pozwolicie,że podepnę się pod temat. Również jestem w trakcie budowy przecinarki. Zastanawiam się nad blatem. Podpatrzyłem trochę na hurtowni metali, na bardziej pewnie profesjonalne urządzenia. W jednej przecinarce blat był na równym poziomie. Jednak pracownik twierdził, że to nie jest dobre rozwiązanie. Np. tu; https://www.google.pl/search?q=przecinarka+do...etalu+jak+zrobi%C4%87&imgrc=5e9cDx2Zn-E6mM%3A Podczas cięcia, przy samym końcu, materiał jest dociskany tarczą , ''wywija'' się do góry ( nie wiem jak to fachowo napisać) i się klinuje. Skutkuje to zakleszczaniem się tarczy i często jej uszkodzeniem, lub wyrzuceniem materiału. Lepiej jest podobno, gdy blat z prawej strony tarczy jest trochę niżej, a przecinany materiał nie dotyka do niej. Po przecięciu spada tylko na stół. Jak uważacie?

Dodano po 4 [minuty]:

mnichu13 napisał:
    Do bloku, do piwnicy, naostrzyć kilka noży, w święta, lub czasem jakiś tasaczek- ok. Do większych prac-wyrzucone pieniądze. Okazuje się potem, że co jest tanie to jest drogie. Przerabiałem te sprawy. Panowie na złomie tylko się uśmiechali, jak przywoziłem kolejny model- ''maszyny''.
  • Poziom 38  
    grzegorz041 napisał:
    Lepiej jest podobno, gdy blat z prawej strony tarczy jest trochę niżej, a przecinany materiał nie dotyka do niej. Po przecięciu spada tylko na stół. Jak uważacie?

Nie widziałem jeszcze takiej przecinarki .
    Aby nie następowało zakleszczenie materiału prawy bok przecinarki wykonuje się znacznie węższy od lewego , a niekiedy nawet tarcza jest poza krawędzią z prawej strony stołu . Odcinany materiał spada więc bez problemów samoczynnie na podłoże .
  • Poziom 13  
    No tak. Takie też widziałem. Może też tak zrobię...