Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint-Ariston WMSD 601 B EU - Błąd F:06

Mucha CCC 14 Paź 2016 21:02 963 1
  • #1 14 Paź 2016 21:02
    Mucha CCC
    Poziom 12  

Witam wszystkich. Prosił bym o pomoc mianowicie mam problem z pralką Hotpoint-Ariston WMSD 601 B EU. Pralka po 2 latach eksploatacji odmówiła współpracy kodem F:06 czyli po włączeniu pralki po 30 s wyskakuje w.w błąd i włącza się pompa wody nie można w żaden sposób jej zresetować tylko wyjęcie wtyczki. Sprawdziłem połączenie panela górnego ze sterownikiem i jest ok, zauważyłem tylko ze po odłączeniu silnika pralka chce normalnie pracować czyli np. program wirowanie włącza się pompa i program zlicza czas do zakończenia programu. Jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem lub podobną usterka proszę o pomoc.

0 1
  • #2 17 Paź 2016 21:40
    Mucha CCC
    Poziom 12  

Problem rozwiązany winien był filtr RLC umieszczony tuż za przewodem zasilającym, nie było stabilnego połączenia jednego kondensatora filtrującego i to była przyczyna, na płycie sterownika pojawiały się skoki napięcia i procek wariował a również falownik nie chciał ruszyć.
    Rada:
    Jeżeli wyskoczy wam błąd F:06 to szukajcie braku połączenia między panelem a sterownikiem lub zakłóceń sieci lub problemu z zasilaniem pralki.
    Wszystkim zainteresowanym dzięki.

1