Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynny restart komputrera- Win 10.

14 Paź 2016 21:13 1341 5
  • Poziom 9  
    Tak jak w temacie, złożyłem nowego blaszaka (gigabyte Ga-b85 d3h-a, Pentium g3258, ddrDDR3 crucial 8gbGB 1600mhzMHz), zainstalowany win10, wszystkie sterowniki ze strony GB i jak komp jest w stanie bezczynności to restartuje się (tak samo miałem jak pobierałem War Thunder). Wyłączyłem wygaszacz ekranu i uśpienie i dalej to samo. Jeżeli coś robię tj. gram w WT, oglądam film komp normalnie działa! Sugerowano mi winę zasilacza, ale w poprzednim zestawie nic się nie działo. Ostatnio podczas przeglądania netu Ms Edge-em słychać krótki, delikatny pojedyncze piśnięcie głośniczka systemowego!
    Próbować na nowo przeinstalować system, czy gdzie indziej szukać przyczyny?
  • Poziom 43  
    Grzesiek75 napisał:
    jak komp jest w stanie bezczynności to restartuje się

Napewno użyłeś odpowiedniego określenia ? " restartuje się"
    Co się dzieje jak wejdziesz do Bios i tam pozostaniesz, też nastąpi restart ?
  • Poziom 9  
    Restartuje- wyłącza i załącza się. W biosie jest ok, zostawiłem kompa włączonego w biosie na ok 1h i nic się nie stało!
  • Poziom 23  
    To nie jest wina systemu . Raczej się do szukuj w sprzęcie bo może coś żle złożyłeś i są problemy .
    Wyjmij wszystko włącznie z pamięcią ram itp i znowu złóż tylko teraz trochę z pomysłem .
    I oczywiście może to być wina zasilacza ale nie koniecznie .
    Spróbuj zrobić restart w biosu bo też może się coś ze sobą gryzć na płycie głównej.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Uzupełnij informację w markę/model zasilacza.

Zamieść screena z HWiNFO z zakładki "Sensors" =>
    http://www.hwinfo.com/download.php

Rafik_ck napisał:
    Spróbuj zrobić restart w biosu bo też może się coś ze sobą gryzć na płycie głównej.

Chyba reset CMOS.
  • Poziom 9  
    Wszystko w kompie zostało wypięte i wpięte ponownie (poza procesorem), spradzone wszystkie wtyczki, przeinstalowałem win10, ale tym razem sterowniki wgrałem z płyty DVD dołączonej do płyty głównej (fabryczna płyta DVD). Zasilacz to Thermaltake Smart SE 530 W, grafika GB GF GTX 460 V2 (w poprzednim kompie nie było, żadnych nieprawidłowości, były zamontowane ten zasilacz i ta karta grafiki). Wyglądało, że wszystko ok, ale znowu restarty po ok 1h. pobierania (wcześniej po ok 20min to się zdarzało) dodatkowo 2 razy zrobił się blue screen!
    Zaobserwowałem w HWInfo, że w zakładce CPU podczas, gdy tylko pobierana jest gra wartości UnCore Status skaczą od 798 do 3192 MHZ, Ratio od x8 do x32, to jest prawidłowe?

EDIT
    Jakieś sugestie? Przeinstalowałem system na Win 7 i na nim wszystko chodziło ok!

EDIT
    Walczę cały czas z tym Win 10 i nic. System się przytnie/freez i się zresetuje- w dzienniku zdarzeń błąd krytyczny Kernel Power 41. Poprzestawiałem w opcjach co tylko wyczytałem na forach (aktualizacje, automatyczne restarty itp, głównie bazowałem na tej stronie:
    Spoiler:
    http://windowsreport.com/kernel-power-41-error-windows-10/

i nic dalej to samo. Po przesiadce na win 7 objawy znacznie rzadziej, ale są. Jest jakiś program testowy dla sprzętu/softu pod win bo linuxem nigdy nic nie robiłem?!

Sprawdziłem dysk (hd tune) poza głośną pracą i jest ok, czy ma znaczenie , że dysk twardy i napęd dvd są na jednej taśmie zasilającej?
    Zrobiłem memtest i wszystko ok, 0 błędów!
    Podczas testu OCCT po 20min całkowita zwiecha, potrzebny był reset- błąd Kernel Power 41.

Scaliłem posty. RADU23