Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG24GM77 i Samsung SM2233 - automatyczne skalowanie ikon (?)

15 Paź 2016 00:39 417 2
 • Poziom 2  
  Witam,

  Problem następujący:
  Mam dwa monitory, LGka, którego kupiłem parę miesięcy temu i działam na nim obecnie oraz Samsunga SyncMaster 2233, którego użytkowałem kilka lat. Ale to mało istotne.

  Chodzi o pewną, strasznie irytującą mnie rzecz.
  Odkąd kupiłem LG to działał tylko on, ale wpadłem na jakże genialny pomysł podłączenia jeszcze Samsunga. Chciałem zacząć pracę na dwóch monitorach - wiadomo, większy komfort itd. No i pojawia się pewien mankament.
  Nie wiem czy wynika on z różnic wielkości monitorów czy jak, ale po podłączeniu Samsunga ikony na LG przesuwają mi się lekko w dół i zachodzą na pasek Start. Niby nic, a denerwuje jak diabli.
  Screeny poniżej:
  LG24GM77 i Samsung SM2233 - automatyczne skalowanie ikon (?) LG24GM77 i Samsung SM2233 - automatyczne skalowanie ikon (?)

  Da się temu zaradzić? Rozdzielczości są takie same (1920x1080) i inne parametry także - poza taktowaniem: LG ma 144Hz natomiast Samsung 60Hz

  @edit: dodam jeszcze, że Samsung podłączony jest kablem D-Sub z przejściem na DVI-I do portu, a LG kablem DVI-D do portu o tej samej nazwie. Moja grafa to Radek R9 270 od Gigabyte

  @edit2: Głównym monitorem ma być LG stąd ten temat.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Tak to wygląda jakby ikony były rozmieszczane jakby nie było paska startu. Raczej nie szukaj problemu w sprzęcie i sygnałach bo nie w tym rzecz. Dokładnie nie powiem jednak szukaj w konfiguracji wielu monitorów w ustawieniach Windowsa.
 • Poziom 2  
  Rozwiązałem zagadkę.
  Rzeczywiście problem leżał nie w sprzęcie, a w ustawieniach.
  Oznaczmy tak:
  - monitor 1 - LG
  - monitor 2 - Samsung

  Na biurku od lewej miałem monitor 2 a potem 1. Domyślnie pasek chciał pojawiać się na monitorze najbardziej od lewej, czyli na 2, a na 1 stwierdził, że paska nie będzie bo ma być na 2 (chociaż tam go nie było dopóki nie zainstalowałem programiku - nie pamiętam nazwy, a piszę z innego kompa. Dzięki niemu widziałem pasek na 2 - napomnę, że mam Win7 HP.
  Niestety musiałem przestawić po prostu monitory na biurku i zamienić kolejność monitorów we właściwościach.
  Chciałem inaczej, ale w taki sposób się niestety nie dało.
  Teraz problem występuje na monitorze 2, ale używam go wyłącznie do wyświetlania podglądu, czyli do takiej funkcji jaką miał pełnić.