Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KARCHER HDS895 - Problem z ciśnieniem po zmianie pompy

mr-x 15 Paź 2016 01:03 3783 1
  • #1 15 Paź 2016 01:03
    mr-x
    Poziom 13  

witam

Użytkuje od około 5 lat myjkę Karcher HDS895 (kupiłem używana - produkcja 1996r.). Do tej pory sprawowała się bez zarzutów.

Pech chciał że około 4 tygodnie temu spalil mi się silnik w pompie . Generalnie dziwna sprawa - myłem sobie- odłożyłem lance i myjka normalnie się wyłączyła, odszedłem na 10 minut, wracam czuje mocny "smród", bezpieczniki wyrzucone, myjka nie działa - po sprawdzeniu okazało się że silnik ma zwarcie międzyfazowe. Dziwna sprawa że silnik spalił się jak nie używałem myjki (zaznaczam że oba wyłączyniki ciśnieniowe działały mi bez problemów). No ale to w sumie nie ważne .

Jako że akurat była na olx taka używana wg sprzedawcy 100% sprawna pompa (po wymianie 1 tłoka, uszczelnień i łożysk), wg sprzedawcy idealna, to zdecydowałem się na jej zakup, a nie przezwojenie spalonej pompy - różnica w cenie nie była duża, więc stwierdziłem że stara będzie "na zapas". Zdjęcia pompy z olx załączone. pracowała ona rzekomo w "stacjonarnej myjni" więc nie miała czujników ciśnienia wkręconych .

Pompa była identyczna jak moja stara z myjki, więc przełożyłem osprzęt taki jak czujniki ciśnienia i zamontowałem do myjki - zdjęcie załączone.

Efekt - pompa daje max 60 barów, niezależnie czy otwarta czy zamknieta "chemia", zawór bypass oczywiście max wkrecony.
    Na starej pompie na tej samej lancy miałem bez problemów 160 bar.
    dla pewności przełożyłem zawór bypass z mojej starej pompy - bez zmian.

czy sprzedawca mnie oszukał czy coś źle podłączyłem ?

wg sprzedawcy - po wysłaniu mu zdjęcia jego zamontowanej pompy w mojej myjce:

"

nie to nie ja, zdjęcie które mi wysłałeś nie przedstawia przecież mojej pompy

9 paź, 19:35 wojtasdioda

nie no widzę teraz że to moja ale całkowicie pozmieniany osprzęt"

i potem:
    " wojtasdioda

w pompie są różne zawory ,tłoki i regulator ciśnienia ich konfiguracja zależy od zastosowanego osprzętu i roli jakią ma pełnić

9 paź, 19:46 wojtasdioda

pompa musi być skonfigurowana do twojego osprzętu, musisz je rozebrać i znalezć różnicę. Tam gdzie masz czerwony wyłącznik w mojej pompie był króciec do pobierania chemi przed pompą , a od strony czarnego wyłącznika był króciec do pobierania chemi już za pompą, ty wszystko pozmieniałeś ale bebechy zostały z wcześniejszej konfiguracji. ta pompa pracowała w myjce stacjonarnej dla tego te różnice"

i na koniec- po moim pytaniu czy wystarczy przełożyć głowice pompy:

"Nie to tak nie działa, trzeba przełożyć wszystkie uszczelniacze tłoków , pierścienie dociskowe , tuleje i oringi . jest z tym trochę zabawy i trzeba to zrobić dokładnie".

No tak :D - przełoże całe bebechy z mojej starej pompy to wtedy zapewne wszystko bedzie działać bo w mojej starej ciśnienie nie było problemem :D . A w tej na moj rozum coś jest w pompie uszkodzone.

Wnioskuje, że sprzedajacy po prostu mnie oszukał zarzekając się że u niego pompa dawała bez problemu 150 bar, a jako że wg niego u mnie pracuje w innej "konfiguracji" to całe wnętrze pompy musi być "w innej konfiguracji" by ciśnienie wzrosło z max 60 bar do poprawnych 160.

Prosze o opinie osoby znające się na rzeczy :D .

pozdrawiam

0 1
  • Pomocny post
    #2 18 Paź 2016 23:24
    kkknc
    Poziom 42  

W środku pompy są takie same. Raczej ta co kupiłeś nie jest sprawna. Chociaż w taki stacjonarnych myjkach obniżają ciśnienie by ktoś sobie lakieru nie zerwał. ;)
    Jak nie rozkręcisz i nie obejrzysz stanu tłoczków, sprężyn i gniazd. To nic nie da rady stwierdzić. Ciśnienie to też kwestja przepływu. Im mniejsza dysza tym większe ciśnienie.

0