Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Challenge Extreme - nie działa szlifierka

15 Paź 2016 11:32 972 9
  • Poziom 10  
    Witajcie mam problem z szlifierką otóż przestała działać z tego co posprawdzałem wyszło że uszkodzony jest ten element Challenge Extreme - nie działa szlifierka

gdyż przełącznik jest sprawny, żadnych oporów na wirniku nie ma, szczotki stan bardzo dobry. Jak sprawdzić taki kondensator ( bo chyba to jest kondensator)

Challenge Extreme - nie działa szlifierka
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Jest to filtr przeciwzakłóceniowy. Bez niego szlifierka spokojnie powinna działać.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    To jak mam go ominąć by zaczęła działać, gdyż gdy pominę go i przewód wyjściowy (ten zwinięty na kamieniu widoczny na zdjęciu z prawej strony szlifierki ) z filtra co idzie do szczotki podepnę do plusa to buczy i nic więcej.
  • Poziom 39  
    To może inaczej - bez filtra buczy, a z filtrem? Nie napisałeś na czym polega "nie działanie" szlifierki.
    Żeby filtr odłączyć wystarczy odłączyć zewnętrzne przewody filtra.
  • Poziom 10  
    Żadnej reakcji. Nawet nie drgnie.
  • Poziom 39  
    Masz jakiś miernik, żeby zrobić jakieś pomiary rezystancji?
  • Poziom 10  
    Mam miernik. Na szczotkach jest 220 tak jak ma wirniku. Ja obstawiam teraz ze któreś uzwojenie jest przerwane i dlatego nie chodzi.
  • Poziom 21  
    Zmierz opór uzwojeń i opór przejścia od wyłącznika poprzez uzwojenie cewki stojana, szczotki, wirnik, drugiej cewki stojana i z powrotem do wyłącznika.
  • Poziom 21  
    Cześć. A spróbuj wymienić kawałem kabla na zgięciu. Trochę sprzętu takiego naprawiam i najwięcej wymieniem właśnie kabli.
  • Moderator Elektrotechnika
    Magic_moon napisał:
    Cześć. A spróbuj wymienić kawałem kabla na zgięciu. Trochę sprzętu takiego naprawiam i najwięcej wymieniem właśnie kabli.

Czy wtedy by buczała?
    Cysiek89
    Przejdż do zakładu przezwajającego silniki i tam sprawdzą Ci wirnik.Posiadanie miernika nie świadczy o tym że jesteś w stanie zinterpretować wyniki a jesli chodzi o Twoją wiedzę to musisz trochę poświęcić czasu na jej pogłębienie ponieważ przy prądzie zmiennym nie ma plusa( nie piszę tego po to by Cię urazić ale byś się zastanowił czy nie bezpieczniej powierzyć naprawę profesjonaliście).