Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zavoli alisei N - Po demontażu sterownika nie odpala

msopell 15 Paź 2016 15:10 897 10
  • #1 15 Paź 2016 15:10
    msopell
    Poziom 7  

Witam.
    Oddałem samochód do Gazownika, ponieważ po odpaleniu samochodu kontrolki z LPG zapalały się i po chwili gasły. Diagnoza - uszkodzony sterownik Zavoli Alisei N.
    Znalazłem serwis m.in. tego sterownika na Allegro i chciałem go wysłać. Niestety po odpięciu przewodów od sterownika samochód nie odpala. Czy ktoś wie co trzeba zrobić (może gdzieś wystarczy zmostkować) aby samochód bez sterownika LPG normalnie odpalał na benzynie ?

PS. Dla potrzebujących podaję nazwę użytkownika na Allegro, który naprawia sterowniki: Prezes_38

Pozdrawiam.

0 10
  • #3 15 Paź 2016 19:17
    msopell
    Poziom 7  

Jakieś inne rozwiązanie ? Potrzebuje alternatywy tylko na czas naprawy sterownika.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Paź 2016 20:54
    ociz
    Moderator Samochody

Wystarczy zmostkować rozcięte obwody wtryskiwaczy benzynowych.

0
  • Pomocny post
    #5 15 Paź 2016 21:08
    psooya
    Poziom 37  

Zle mi stiupidfon napisał zmostkowac. Specjalnie podałem link do schematu. Inną alternatywą jest samochód zastępczy.

1
  • #6 15 Paź 2016 21:21
    msopell
    Poziom 7  

A mogę prosić dokładniej co z czym i jak zmostkować ? Link fajny ale nie potrafił mi pomóc lub nie wiedziałem na co patrzeć :P Alternatywnego samochodu nie mam :)

0
  • #7 15 Paź 2016 21:39
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Zerknij czy czasem nie masz instalacji lpg podpiętej pod wtryski benzynowe poprzez zwykłe wtyczki i gniazda, w taki wypadku wystarczy odpiąć wiązki instalacji LPG i podpiąć wtryskiwacze w oryginalny sposób. Jak możesz to daj zdjęcia okolicy wtryskiwaczy benzynowych.

0
  • #8 15 Paź 2016 22:00
    psooya
    Poziom 37  

Od strony 46 masz pewną rozpiskę przewodów, jak nic ci nie da to trzeba wziąć miernik i przedzwonić wiązkę tak by zlokalizować dane połączenia i je zewrzeć.
    http://www.autogas-autogaz.hu/dokumentumok/KIT/zavoli_alisei_n2.pdf
    PDF ten podaje też, że w wiązce jest adapter rozpinający oryginalne złącza wtrysków PB o czym wspomniał kolega bubu. Sprawdź.

0
  • #9 16 Paź 2016 15:24
    msopell
    Poziom 7  

Poniżej fotka, wydaje mi się że są wtyczki, o których mowa :)

Zavoli alisei N - Po demontażu sterownika nie odpala

0
  • #10 16 Paź 2016 20:26
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Ja tu widzę jedynie wtyczki od wtryskiwaczy gazu, przyjrzyj się jak dokładnie podpięte są wtryskiwacze benzyny.

0
  • #11 21 Paź 2016 08:19
    msopell
    Poziom 7  

Niestety nie udało mi się zmostkować wtryskiwaczy. Uziemiłem swój wehikuł i wysłałem sterownik do naprawy. Dziękuję za chęć pomocy. Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów