Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

3 telewizory - 55" - 40" - 32" - co wybrać ?

rob208 15 Oct 2016 18:36 924 7
    rob208
    Level 10  
    Proszę o pomoc w wyborze 3 telewizorów - jestem zagubiony zupełnie w dzisiejszej ofercie - syn mnie straszy, że za te pieniądze kupię straszne buble, świecące po oczach rażącymi prześwietlonymi kolorami.
    (budżet mam skromny i nieprzekraczalny - 5000zł na wszystko i potrzebuję 3 TV :))
    Wszystkie 3 TV będą obsługiwać 2 osoby >60 lat, nie gramy w gry, nie mamy i nie planujemy źródeł sygnału lepszych niż 720p ! zatem bez bajerów, proste ! starczy że będą te 720p ładnie pokazywały ! do tej pory mieliśmy 6 letnią plazmę 50" TrueHD samsunga i rozdzielczość była OK - telewizory trzymam zwykle do ich śmierci i nie przepadam za zmianami.

1.TV podstawowy - salon - 55" - najważniejszy :)
    Pomieszczenie ponad 40m2, siedzimy w miarę, na wprost TV, ponad 3 metry od TV, TV ma wisieć na ścianie na wysokości wzroku, dużo światła pada głównie z boku od południowej strony, Podłączamy dekoder Polsat, oglądamy ok. 3 godziny dziennie, filmy i seriale. Oglądamy za dnia i wieczorem.
    Wymaganie dodatkowe dla tego TV - chciałbym by obsługiwał nc+GO oraz Netflix - czyli internet - jeśli okaże się, że cena przez to wymaganie będzie duużo wyższa lub tracę na jakośći matrycy znacząco to rezygnuję i dam android TV przez HDMI

2. TV - sypialnia ok. 40-42"
    3 metry od TV wiszącego pod kątem - wysoko na ścianie pod sufitem, na wprost, Oglądany tylko w nocy 1-2 godziny, podłączony dekoder Polsat (hdmi), nie musi mieć intenetu i właściwie zero bajerów i wymagań - tylko by przyjemnie się patrzyło :) zasypiając przy serialu lub programie publicystycznym

3. TV - pokój męski 32"
    oglądany z 1-1.5 metra, lekko pod kątem przez 1 osobę (ze słabym wzrokiem). Dekoder Polsat programy sportowe i informacyjne. Będzie stał na biurku musi się dać w miarę łatwo ustawiać w kierunku patrzącego. Internet i inne bajery zbędne ! będzie działał po 8-10 godzin dziennie, ale oszczędność na prądzie ma mniejszy priorytet niż jakość obrazu (720p wystarczy - jak we wszystkich innych). Musi mieć możliwość podłączenia słuchawek.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    rob208
    Level 10  
    Bardzo dziękuję za wskazanie - bardzo mnie zainteresowało !!!
    Zupełnie nie patrzyłem na Hitachi - ale nie mam uprzedzeń

Szczególnie w przypadku pierwszego czy mógłbyś mi pomóc pod kątem moich wskazanych powyżej potrzeb porównać tego:

Hitachi 55HZt66 (tu się przestraszyłem że matryca ma 29ms czas reakcji)
    z
    Hitachi 55HBW62
    i
    SHARP 55” led LC55SFE 7332 na którego zwróciłem uwagę sam.

Z góry dziękuję :) z tego coś będę chciał wybrać

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

Do tej listy dodałbym jeszcze i
    TCL F55S4805S
    (bo sam czytałem, że chwaliłeś tą firmę :))
    User removed account
    Level 1  
    rob208
    Level 10  
    Czy dobrze rozumiem, bo jestem tak jak podkreśliłem laikiem w tej sprawie, że:
    - po pierwsze uspokajasz mnie co do czasu reakcji Hitachi ?
    - po drugie wskazujesz, że 50Hz to lipa w tym TCLu i zapominamy o nim ?

Jeśli tak to proszę jeszcze na koniec :) nie będę więcej truł
    - co z tym Sharpem - lepszy ? gorszy ? (dlaczego choćby jedno zdanie :))
    - którego z tych Hitachi wybrać jeśli Sharp gorszy:
    Hitachi 55HZt66 czy Hitachi 55HBW62 (i też poproszę o słowo dlaczego :))

LOCOLOCO - Z góry dziękuję za pomoc !
    User removed account
    Level 1  
    rob208
    Level 10  
    Ten TCL 58s7806 ile kosztuje ? :)
    User removed account
    Level 1