Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer źle się uruchamia - Nie za każdym razem uruchamianie jest poprawne

15 Paź 2016 20:12 600 6
  • Poziom 4  
    Witam. Mam ostatnio lekki problem, mianowicie często przy ponownym uruchamianiu komputera nie chce się on uruchomić poprawnie. Chodzi mi o to że zawsze przy włączaniu odpala się jednocześnie monitor, myszka, klawiatura co widzę po podświetleniu. Czasami gdy muszę uruchomić komputer ponownie np. po skanowaniu antywirusem lub po instalacji jakiegoś programu, komputer się normalnie odpala ale myszka i klawiatura się nie świecą a na monitorze widzę napis: brak sygnału. W takiej sytuacji po prostu klikam od razu reset i wtedy komputer odpala się normalnie, jednak nie jest to chyba normalne. Przy uruchamianiu normalnym z wyłączonego komputera odpala się zawsze dobrze, dzieje się tak tylko przy ponownym uruchamianiu systemu. Dodam jeszcze że ostatnio komputer czasami sam się wyłącza nagle bez żadnych błędów ani niczego, po wyjęciu jednej kości pamięci problem prawie znika. Czy płyta mi pada?

AsRock N68C-S UCC
    Phenom II 840
    GTS 450
    4gbGB ramRAM
    Corsair VS450

Temperatury niskie
  • Poziom 43  
    Płyta albo zasilacz. Trzeba by zasilacz mieć na podmianę dla testu. Można niby pomiary robić zasilacza ale w tym wypadku lepsza metodą diagnostyki będzie podstawić inny sprawny pewny zasilacz.
    Na tej płycie widzę masz tylko kondensatory elektrolityczne więc obejrzyj je wszystkie dokładnie czy któryś nie spuchł.
  • Poziom 43  
    Karcio22 napisał:
    Dodam jeszcze że ostatnio komputer czasami sam się wyłącza nagle bez żadnych błędów ani niczego, po wyjęciu jednej kości pamięci problem prawie znika. Czy płyta mi pada?

Raczej to by wskazywało na uszkodzenie tej pamięci.
    Przetestuj te pamięci za pomocą "Memtest86", każdą pamięć osobno.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Karcio22 napisał:
    po wyjęciu jednej kości pamięci problem prawie znika.

Wyjmij dobrą kość, pozostaw tylko tą na której według ciebie występuje problem.
    Jeśli komputer nie będzie chciał się na niej uruchomić, to masz winowajcę od razu.
    Jeśli losowo będzie się na niej uruchamiał, puść Memtest (3 przejścia programu)=>
    http://www.memtest.org/
  • Poziom 4  
    Robiłem memtest na obu kościach oddzielnie i w obu przez 3 przebiegi nie było żadnych błędów
  • Poziom 4  
    O to screeny, miernika nie mam niestety, ale w OCCT pokazywało stabilne napięcia.

EDIT
    Btw ostatnie kilka dni używałem komputera na tylko jednej kości 4gbGB, lecz wczoraj po Memteście włożyłem potem obie i dzisiaj znowu komputer mi się wyłączył sam z siebie. Czy może być tak że zasilacz ma jakieś problemy z dwoma kośćmi jednocześnie lub płyta? Dodam że mam ten ram RAM od kilku miesięcy i dotychczas działały obie kości jednocześnie bez problemu.

Scaliłem. RADU23

EDIT
    Chyba mogę stwierdzić że to nie wina ramu bo teraz zarówno na jednej kości i na drugiej komputer losowo się wyłącza albo czasami nieprawidłowo uruchamia.

Posty ponownie scaliłem.
    Proszę byś w przypadku dodawania informacji, gdy nikt jeszcze nie zamieścił odpowiedzi, używał przycisku "zmień", nie publikując postu pod postem.
    RADU23