Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna I 1.8 8v kłopot zbiegiem wstecznym i z działaniem sprzęgła

Sisior1995 15 Oct 2016 20:38 753 3
Ochrona Domu
    Sisior1995
    Level 7  
    Witam :)
    Przeszukałem chyba cały internet w związku z bolączką jaka dopadła mój samochód ale nic nie znalazłem, otóż w sierpniu byłem zmuszony zmienić skrzynię biegów, gdyż wyrwało mi zabezpieczenie dyferencjału. Po założeniu używanej skrzyni okazało się że strasznie klepie łożysko oporowe, podczas wyjazdu do pracy oberwała mi się dodatkowo linka sprzęgła więc wracałem bez niego przez 30km, po powrocie do domu kupiłem nową linkę i po założeniu jej okazało się iż jest jakiś centymetr za długa, ale że zależało mi na dojazdach do pracy jeździłem tak przez przeszło tydzień, sprzęgło pomimo że jest nowe ( kompletne sprzęgło wymienione pół roku temu) chodzi strasznie sztywno, nie jest takie miękkie jak powinno być, oraz problem z wbiciem wstecznego biegu, po prostu się nie da. Po podciągnięciu "dzyndzla" na wybieraku i próbie przełożenia wajchy w pozycję wstecznego nie ma żadnych objawów, tak jakby tam tego biegu nigdy nie było, wchodzi jedynka. Na wyłączonym silniku czasami wejdzie ale jest to loteria, czasem wejdzie za pierwszym razem a czasem dopiero po 10-15 próbach. Jeżeli ktoś coś takiego przechodził lub wie coś na ten temat będe wdzięczny za pomoc :)
  • Ochrona Domu
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Po pierwsze masz regulację na pedale pod licznikiem zobacz czy ząbki masz nie zjechane i nie luzuje ci linki.
    Po drugie możesz dociągnąć dzwignie sprzęgła na skrzyni jakąś rurą, a ktoś inny niech wbija biegi i zobaczysz czy lżej wchodzą.
  • Ochrona Domu
    mod22
    Level 28  
    Zobacz czy łapa nie jest pęknięta na spawie. Będzie się wyginać ale nie wysprzęglać do końca.
    DjMapet
    Level 43  
    Często przyczyną "twardego" sprzęgła i utrudnionego wrzucania biegów a w konsekwencji zrywania się linki, jest zużyta (lub jej brak!), teflonowa nakładka podpory (potocznie "grzybka") łapy. Nawet nieduże zużycie tego elementu, objawia się w/w problemami.
    Dodam iż nawet doświadczeni mechanicy/serwisanci, zapominają, lub nie mają wiedzy o tym, iż należy (nawet profilaktycznie) ten element wymienić przy jakichkolwiek pracach ze skrzynią biegów/sprzęgłem. Wymiana nakładki bez demontowania skrzyni to ekwilibrystyka, ale jest możliwa.
    Tu nakładka razem z podporą:
    http://auto-truck3.pl/product.php?id_product=9023
    Samą nakładkę też można kupić.

Pozdrawiam.