Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa zasilacza HEXA Series HE-500

a1801 15 Paź 2016 21:25 306 3
  • #1 15 Paź 2016 21:25
    a1801
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem, chciałbym naprawić zasilacz- HEXA Series HE-500, jednak nie mogę poznać części która się spaliła. Ktoś pomoże?
    Zasilacz był narażony na spadki napięcia, z powodu iż mój dom jest ostatni na linii energetycznej i często się u mnie spawa starą spawarką transformatorową (w 13 lat wymieniałem zasilacze ok 3-4 razy).
    Chciał bym go naprawić by mieć na następna zamianę lub prace warsztatowe.

Naprawa zasilacza HEXA Series HE-500 Naprawa zasilacza HEXA Series HE-500 Naprawa zasilacza HEXA Series HE-500 Naprawa zasilacza HEXA Series HE-500

Pisownię poprawiłem. RADU23

0 3
  • #2 15 Paź 2016 21:31
    badboy84
    Poziom 37  

Ale wiesz że to nie jedyne uszkodzenie? Nie widzisz zwęglonego laminatu? W takim przypadku, może warto wyłaczać po prostu komputer z gniazdka jeżeli z niego nie korzystasz albo jest używany taki sprzęt?

0
  • #3 15 Paź 2016 21:42
    nadprzewodnik22
    Poziom 15  

Możesz zrobić zdjęcie spalonego elementu z boku, a nie z góry?

0
  • #4 15 Paź 2016 22:11
    a1801
    Poziom 2  

badboy84
    "zwęglonego laminatu"- znaczy płytki? jeżeli tak to może na zdjeciach wygląda gożej ale w rzeczywistości to tylko cześć powieszchowni. Jeżeli chodzi o tą cześć białą zadymioną, przy transformatorze(chyba) to tylko klej.
    "może warto wyłaczać po prostu komputer z gniazdka jeżeli z niego nie korzystasz albo jest używany taki sprzęt?"
    Raczej trudno to przewidzić ponieważ kilka osób pracuje w garażu. W dodatku nie wspomniałem, że światło mi w pokoju przygasa nawet podczas używania czajnika elektrycznego. W sklepie komputerowym zasugerowano mi że mogę zaopatrzyć się w użądzenie normujące napięcie, jednak nie mam narazie srodków na takie coś.

Dodano po 13 [minuty]:

nadprzewodnik22
    wyciągnołem daną cześć jednak nie ma numeru na sobie Naprawa zasilacza HEXA Series HE-500

0