Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BEKO WML25100 E nie odwirowuje prania

Magnuss33 15 Paź 2016 23:27 1461 11
  • #1 15 Paź 2016 23:27
    Magnuss33
    Poziom 2  

Cały cykl prania przechodzi normalnie, problem zaczyna się przy odwirowaniu: pralka odpompowuje wodę, przygotowuje do wirowania ( bęben obraca lewo prawo , pompa cały czas pracuje najpierw z wodą potem na sucho ) Efekt ten trwa około 20-30minut (ponad normalny cykl ) po czym następuje koniec prania. Dodam że raz na 4-5 prań pralka zachowuje się normalnie tzn. odwirowuje bez problemu. Pralka nie jest przeładowana, pompa wody sprawna, filterek w pompie czysty. Proszę o pomoc od czego zacząć.

0 11
  • #2 15 Paź 2016 23:54
    zhudomel
    Specjalista AGD

Może mieć problem z równomiernym rozłożeniem prania - przy małym załadunku lub tkaninach mocno "pijących" wodę - i wtedy nie będzie wirować.

0
  • #3 16 Paź 2016 10:48
    Magnuss33
    Poziom 2  

Pralka jest u mnie kilka lat i nie zmieniłem sposobu prania a problem powstał niedawno.
    Próbowałem zmniejszyć wsad z myślą że może ma za ciężko ale przy pięciu bawełnianych podkoszulkach efekt jest taki sam.

0
  • #4 16 Paź 2016 11:15
    newDJ
    Poziom 17  

Sprawdź kubek hydrostatu,jeżeli czysty winien może być sam hydrostat.

0
  • #5 16 Paź 2016 14:12
    zhudomel
    Specjalista AGD

Czy bez prania też nie wiruje? Dla sprawdzenia można włączyć program wirowania kilka razy.

Magnuss33 napisał:
    przy pięciu bawełnianych podkoszulkach efekt jest taki sam
    Im mniej prania tym trudniej o równomierne rozłożenie.

0
  • #6 17 Paź 2016 22:03
    Magnuss33
    Poziom 2  

Kubek hydrostatu czysty, po dmuchnięciu w hydrostat słychać pracę styków. Czy można go jakoś sprawdzić aby mieć pewność? Pralka na pusto wiruje jednak sprawdziłem już na wiele sposobów wkładając różne ilości prania (bez rzeczy dużych, mocno nasiąkliwych itp.) i nie przyniosło to rezultatów. Pytanko co odpowiada w pralce za sygnał że pranie jest rozłożone równomiernie? Przy okazji sprawdziłem szczotki w silniku – są OK
    Pralka BEKO WML25100 E nie odwirowuje prania Pralka BEKO WML25100 E nie odwirowuje prania

1
  • #7 17 Paź 2016 23:20
    Robo-technical
    Poziom 26  

Jak jest ułożone pranie odpowiada specjalne oprogramowanie na podstawie danych z prądniczki tachometrycznej (lub czujniku halla w pralkach Inverter Driver). Kręcąc bębnem z jednakową siłą (energią włożoną w ruch) w zależności jak pranie jest ułożone wewnątrz zmienia się nieznacznie prędkość obrotu i tym sam dane z czujnika. Odpowiednia interpretacja i wiadomo co gdzie:) Mam nadzieję że wyjaśniłem to w jasny sposób.

1
  • #8 19 Paź 2016 21:09
    Magnuss33
    Poziom 2  

Robo-technical wyjaśniłeś perfekcyjnie - dziękuję. Nie wiem czy wymieniać hydrostat czy jeszcze mogę coś zdiagnozować?

0
  • #9 19 Paź 2016 21:22
    Robo-technical
    Poziom 26  

Jak się nie mylę, po zdjęciu hydrostatu, to są na nim 3 stany:
    - stan brak wody
    - woda w pralce 1 stan
    - woda w pralce 2 stan (lub przepełnienie, np. w Amicach tak jest)
    4 przewód, to masa - wspólny.

Sprawdzasz tak: bez wody, czy nie dmuchając, będziesz miał 1 styk uruchomiony, a reszta nie.
    Lekko dmuchniesz, uruchomisz inny styk, 2 pozostałe wolne. Mocniej dmuchniesz (więcej wody), kolejny styk zareaguje.

0
  • #10 19 Paź 2016 22:23
    zhudomel
    Specjalista AGD

Magnuss33 napisał:
    czy wymieniać hydrostat
    Nie. Gdyby to była jego wina, to problem byłby już z płukaniem i z pobieraniem wody. Jeżeli chcesz coś wymieniać to pasek.

0
  • #11 19 Paź 2016 22:26
    Robo-technical
    Poziom 26  

zhudomel napisał:
    Magnuss33 napisał:
    czy wymieniać hydrostat
    Nie. Gdyby to była jego wina, to problem byłby już z płukaniem i z pobieraniem wody. Jeżeli chcesz coś wymieniać to pasek.

Wymiana paska nic tu nie pomoże. Pralka w ogóle nie wchodzi na obroty. Problem jest ze sterowaniem.

0
  • #12 19 Paź 2016 22:40
    Lodxx
    Specjalista AGD

A może by tak sprawdzić szczotki w silniku?

0