Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówki kabla optycznego

pudzian2006 15 Paź 2016 23:37 828 9
  • #1 15 Paź 2016 23:37
    pudzian2006
    Poziom 3  

Witam. Czy istnieje możliwość podłączenia kabla optycznego do zwykłego gniazda audio 3,5mm? Są jakieś przejściówki? Chcę podłączyć Soundbar do komputera bez kupowania śledzi czy kart dźwiękowych, a bluetooth jest bardzo opóźniony w grach i muzyce..

0 9
  • Pomocny post
    #2 16 Paź 2016 00:30
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie istnieje przejściówka sygnału optycznego na analogowy.
    Należy użyć konwerter cyfrowo-analogowy.
    Na forum polecamy model FIIo D3 - bez problemu do kupienia.

0
  • Pomocny post
    #3 16 Paź 2016 19:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

pudzian2006 napisał:
    Czy istnieje możliwość podłączenia kabla optycznego do zwykłego gniazda audio 3,5mm?

Jak najbardziej można - pod warunkiem, że karta muzyczna w komputerze na tym porcie ma wyjście sygnału optycznego.
    pudzian2006 napisał:
    Chcę podłączyć Soundbar do komputera

To jaka tam jest płyta główna, karta muzyczna zintegrowana, czy coś osobnego, nazwa karty dźwiękowej?

1
  • #4 17 Paź 2016 07:34
    pudzian2006
    Poziom 3  

Jako takiego wyjścia optycznego w płycie głównej nie ma. Jest owszem S/PDIF ale wbudowany na płycie w postaci 2PIN i nie wiem jak to podłączyć. Ostatnio na forum dali mi link do amerykańskiego Ebaya no ale nie będę płacić tyle za przesyłkę. (gniazdo S/PDIF na śledziu). Znalazłem w sieci coś takiego https://m.conrad.pl/?websale8=conrad.01-aa-m&...8&rdeocl=1&rdetpl=mobile_homepage&rdebox=box1 ale chce się upewnić czy to spełni swoją rolę jak podepnę to pod jack 3,5

0
  • #5 17 Paź 2016 10:25
    000andrzej
    Poziom 37  

pudzian2006 napisał:
    Jako takiego wyjścia optycznego w płycie głównej nie ma.

A skąd chcesz ciągnąć sygnał cyfrowy? Gniazdo jack to przede wszystkim sygnał analogowy. Niby jest takie podobne gniazdo, ale musi to być gniazdo cyfrowe. ze "zwykłego" gniazda takiego jak słuchawki, nie pociągniesz.

0
  • #6 17 Paź 2016 11:36
    pudzian2006
    Poziom 3  

Napiszę po kolei bo ja laik jestem w tych kwestiach.
    Chcę podłączyć soundbar z komputerem za pomocą kabla optycznego (bo tylko takie gniazdo jest w soundbarze). w mojej płycie głównej jest tylko gniazdo optyczne ale w postaci 2PIN na płycie głównej.
    Znalazłem przejściówkę https://m.conrad.pl/?websale8=...pl=mobile homepage&rdebox=box1 i się pytam czy dzięki temu będę mógł mieć dźwięk w soundbarze.

0
  • #7 17 Paź 2016 12:17
    000andrzej
    Poziom 37  

Sam stwierdziłeś, że wyjście cyfrowe masz nie podłączone. Sama przejściówka nie wystarczy - musisz mieć GNIAZDO z sygnałem cyfrowym, a "zwykłe" gniazdo słuchawkowe ma tylko sygnał analogowy. Zobacz w opisie (manual) czy masz oznaczenie "słuchawki"/S/PDIF czy tylko same słuchawki. Oraz jakie to wyjście - czy optyczne czy "prądowe".

Dlatego padło pytanie co to za kartę masz, z której chcesz czerpać sygnał. Może po oznaczeniu coś będzie wiadomo.

0
  • Pomocny post
    #8 17 Paź 2016 15:50
    Polon_us
    Poziom 41  

pudzian2006 napisał:
    Znalazłem przejściówkę ...

Niestety, ten link nie działa i nie wiadomo, jaką przejściówkę kolega ma na myśli.

Z swojej strony, chciałbym zweryfikować swój uprzedni wpis
    Polon_us napisał:
    Należy użyć konwerter cyfrowo-analogowy.
    Na forum polecamy model FIIo D3 - bez problemu do kupienia.

Autor później opisał dokładnie, co potrzebuje połączyć.
    I w takiej sytuacji moja odpowiedź nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu.
    Autor może użyć przejściówki w drugą stronę tj. konwerter analogowo-cyfrowy.
    Przy założeniu, że kwestia czy na płycie są gniazda cyfrowego audio nie zostanie rozwiązana.
    Podanie modelu płyty głównej czy też komputera na pewno mogłoby to ustalić

Choć to trochę dziwne, że soundbar ma tylko i wyłącznie wejście sygnału optycznego.

0
  • #10 16 Lip 2017 13:15
    pudzian2006
    Poziom 3  

Temat zamknięty

0