Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - montaż Alarmu i Centralnego - Pytania?

JaroAn 11 Lip 2005 00:05 4304 5
  • #1 11 Lip 2005 00:05
    JaroAn
    Poziom 2  

Jestem w trakcie montażu alarmu Fighter F29 i centralnego zamka w swoim 206 2000r 1.9D i mam parę pytań. Część odpowiedzi znalazłem na grupie, ale może coś jeszcze doradzicie i zbierzmy wszystko dla innych fanów Adama Słodowego i programu "Zrób to sam":

1. Zasilanie pociągnę bezpośrednio ze skrzynki bezpiecznkowej przy akumulatorze przed alarmem bezpiecznik (przy okazji ciągnę kabelki do syreny i wyłacznika otwarcia klapy).

2. Krańcówki drzwi przednich z alarmem łaczę szeregowo przez diody (jedna dioda między drzwi i krańcówkę druga między BSI i krańcówkę).

3. Jak włączyć się w klapę bagażnika - jeszcze nie zaglądałem?
    Czy standardowy siłownik do centralnego nadaje się do bagażnika?

4. Gdzie najlepiej podłączyć +12V po stacyjce? Sprawdzałem w kostce radia, ale przy przekręcaniu stacyjki w kolejne pozycje "pojawia się i znika" ;)

5. Gdzie i jak podłączyć się z sygnalizacją alarmu migaczami (alarm ma 2 wyjścia obciążalne do 5 A). Które to kabelki w kostkach i jak się podłączyć przez diody?

6. Gdzie się włączyć i co dodatkowo odcinać w silniku 1.9D?

Z góry dzięki za podpowiedzi
    Jarek

0 5
  • #2 11 Lip 2005 11:29
    Gretz
    Poziom 12  

co do p.3 - standartowy siłownik może być ja tak mam i jest ok

0
  • #3 11 Lip 2005 11:52
    Tomek665
    Poziom 28  

Plus po stacyjce łączysz pod bezpiecznikami (za bezpiecznikiem) sprawdź kontrolką gdzie jest napięcie po stacyjce.
    migacze łączysz do wiązki spod wyłącznika zespolonego na kierownicy szukaj przewodów o kolorach takich jak przy migaczach (+). Dla każdego obwodu migacza dajesz diody skierowane od alarmu. Dobrze jest dać po bezpieczniku 5A na każdą gałąź bo złodzieje robią zwarcie na żarówce żeby uwalić bezpiecznik przed alarmem.Odcięcie robisz na zaworze pompy wtryskowej albo zasilaniu sterownika silnika.

0
  • #4 11 Lip 2005 23:54
    JaroAn
    Poziom 2  

Dzięki za info. Mam jeszcze parę pytań:

Add migacze
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mam szukać obwodów zasilających bezpośrednio żarówki kierunkowskazy.

Add Odcięcie robisz na ... zasilaniu sterownika silnika
    Sterownik to ta skrzyneczka pod klapą po stronie pasażera
    Jak się będzie zachowywał samochód przy próbie odpalenia jeżeli odetnę mu zasilanie?

0
  • #5 12 Lip 2005 01:10
    Tomek665
    Poziom 28  

Bardzo dobrze rozumiesz- to właśnie obwody zasilające bezpośrednio żarówki poszczególnych stron migaczy.
    A co do drugiego pytania to po prostu nie zapali.

0
  • #6 19 Lip 2005 00:02
    JaroAn
    Poziom 2  

Add zasilanie sterownika silnika

Może jakaś podpowiedź gdzie szukać tego zasilania?
    Jaki kabelek i gdzie przeciąć do wstawienia przekaźnika?
    Jakie prądy pobiera ten sterownik?

Czy dobrym pomysłem będzie kontaktron wpięty szeregowo z cewką przekaźnika między +12V stacyjki i masę (oczywiście obwód zasilenia cewki wpięty tak aby się sam podtrzymywał po zamknięciu).

0