Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani telewizor 55 cali. Są tu jacyś znawcy?

herbatkowy 16 Paź 2016 10:31 2643 54
  • #1 16 Paź 2016 10:31
    herbatkowy
    Poziom 7  

. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? minimalnie bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nieznacznie, są rolety.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE32D5500
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SmartTV
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja cyfrowa Vectra
    10 .Jakie urządzenia ? Xbox one
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Czasem 2 czasem 8.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale i filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? NIE
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, na xbox one, czasem wogóle nie zagram a czasem przesiedzę pół dnia, nie jestem 16 letnim maniakiem który zarywa nocki na konsoli, ale jak czasem mogę bo mam urlop itp. to potrafię pograć pare godzin.
    16. Preferencje co do marki? Telewizor ma być trwały.
    17. Preferencje co do wielkości? minimum 49 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie mam stosunków emocjonalnych z telewizorami.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? bardzo rzadko.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? IPLA i TVN Player, żona tego potrzebuje.

Ogólnie nie jesteśmy maniakami i nie mamy wygórowanych wymagań tym bardziej w tym przedziale cenowym. Najawżniejsze żeby telewizor był trwały i dało się na nim w miare przyjemnie oglądać i grac.

Ile wogóle są warte telewizory takich firm jak Hyundai, Hitachi, Thomson, Blaupunkt ? Nadaje się to do czegoś? Moją uwagę zwrocił również telewizor TCL.

0 29
  • #3 16 Paź 2016 18:04
    herbatkowy
    Poziom 7  

Pablo1964 napisał:

Czytałem większość tematów tego działu z tego roku, ale jak wiadomo oferta jak i ceny ciągle się zmieniają więc żaden z istniejących tematów tak naprawdę mi nie pomógł.

0
  • #4 16 Paź 2016 23:30
    Pablo1964
    Moderator

No fakt, tamten temat ma już dwa dni... ;-) Czekamy zatem na świeższe propozycje.

1
  • #5 16 Paź 2016 23:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do tego co napisałeś masz modele 4K tylko modele 50 Hz:
    - Hitachi 48HK6
    - Philips 49PUH6101

TCLa powinieneś brać Ale 50S7806 za2599 zł
    To najtańszy z bieżących model 4K, i 100 Hz a do tego akceptuje HDR.

0
  • #6 17 Paź 2016 07:17
    herbatkowy
    Poziom 7  

Pablo1964 napisał:
    No fakt, tamten temat ma już dwa dni... Czekamy zatem na świeższe propozycje.

Oj nie bądź złośliwy.

@LOCOLOCO

Nie napisalem tego ale ja nie chcę 4k :D

0
  • #7 17 Paź 2016 18:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale zamierzasz korzystać z aplikacji ?

0
  • #8 17 Paź 2016 18:44
    herbatkowy
    Poziom 7  

Tylko i wyłącznie tvn player i ipla będzie używane.

Powiedz mi dlaczego na aukcjach i w opisach pisze że telewizor ma 100hz (tak jak ten TCL za 1679) skoro Ty napisałeś że tak naprawde ma 50hz?

0
  • #9 17 Paź 2016 18:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bo masz opisy jedynie marketingowe.

Odległość masz na 55" jako minimum.
    Ale do tyś nie kupisz extra modelu.
    Najtańszy 100Hz to Panasonic 55Cs630 za 2999 zł
    Kalibracja profesjonalna gratis.

0
  • Pomocny post
    #11 17 Paź 2016 18:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Obydwa 50Hz.

0
  • #12 17 Paź 2016 19:00
    herbatkowy
    Poziom 7  

Rozumiem, reasumując żeby już więcej nie zawracać Ci głowy, najtańsze 50 calowe 100hz telewizory smarttv FULLHD to... ?

0
  • #13 17 Paź 2016 21:27
    Pablo1964
    Moderator

herbatkowy napisał:
    Oj nie bądź złośliwy.

Skądże, żartowałem :-) Jednak taka odpowiedź sama mi sie nasunęła po Twoim poście :-D

0
  • Pomocny post
    #14 17 Paź 2016 21:28
    lesmian45
    Poziom 19  

Moim zdaniem powinieneś zwiększyć budżet do 3 tys. i pomyśleć o Philipsie 49PUS6501. W twoim wpisie rzuciło mi się, że chcesz telewizor na lata, zainwestuj jednak w te 4K. Chcąc nowy telewizor z 100 Hz matrycą godzisz się jednocześnie na 4K, takie teraz zestawienie funkcji.

0
  • Pomocny post
    #15 17 Paź 2016 23:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak, to jedyny model który ma 4K, 100Hz, HDR i VP9 i jest w cenie 2999 zł i to z kalibracją profesjonalną gratis.
    Inne nowe modele wszystkich firm o tych parametrach kosztują od 1,5-2 tyś zł drożej.

0
  • #16 18 Paź 2016 06:56
    herbatkowy
    Poziom 7  

Rozumiem , jednakże wszystko przedyskutowalem z żoną i doszliśmy do wniosku ze nie potrzebujemy takiego telewizora w tej chwili. Za te ok. 4 lata po przeprowadzce i tak będziemy musieli kupić coś naprawdę dużego jakieś 65 cali więc na dzień dzisiejszy myślę że full hd 50 cali 50hz by nam wystarczył. Aby miał te smarttv. Dziś będzie nam służyć jedynie do grania na xbox one ( większość gier działa w 30fps i 920p/1080p więc 4k to nonsens)i oglądania seriali z USB czy ipli. Dziś to wszystko robimy na 32 calach 4 letnim samsungu aby Nowy tv nie był gorszy od tego to nam wystarczyi na chwilę obecną , aa właśnie czy on ma 50hz czy 100 ten nasz Samsung UE32D5500 ?

Ostatecznie : szukamy 50' do 1500-1700zl. Za tę parę lat będzie służyć jako telewizor w sypialni do oglądania seriali z USB na dobranoc więc nie potrzebujemy telewizora 4k za 3 czy tam 4 tyś PLN.

0
  • #17 18 Paź 2016 12:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To model 50" bez wspomagania tylko podstawowe potrzeby że ma grać musisz szukać Manta, Blaupunkt.

0
  • #18 18 Paź 2016 12:48
    herbatkowy
    Poziom 7  

Czytałem że manta to straszny chłam... Do 1700 widziałem że można coś lepszej firmy wyrwac niż te telefunkle. Hitachi thomson hyundai ? Albo TCL o którym pisaliśmy w innym temacie ? Lub Sharp ? Już wole dołożyć 300zł do 1500 niż kupić mante za 1300 jakąś porażkę.

0
  • #19 18 Paź 2016 15:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Hitachi 49HBT42 z kalibracją

0
  • #20 18 Paź 2016 17:59
    herbatkowy
    Poziom 7  

LOCOLOCO napisał:
    Hitachi 49HBT42 z kalibracją

Fajny, mam 3 pytania. Gdzie go kupić z tą kalibracją i w jakiej cenie? Aha jeszcze jedno, jaki ma input lag i czy w smart tv sa polskie aplikacje np. ipla?

0
  • #21 18 Paź 2016 20:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Niestety właśnie się skończyły. Są już nowe modele - Hitachi 48HB6W62 za 1850 zł z kalibracją gratis.

0
  • #22 18 Paź 2016 21:13
    herbatkowy
    Poziom 7  

Rozumiem. Nie ukrywam że najbardziej zdecydowany jestem na TCL F50S4805, chcialbym miec te pelne 50 cali...ten TCL powinien tez sporo lepiej brzmieć i ma fajne smart tv... muszę się tylko dowiedzieć jaki ma input lag... Ty tego nie wiesz?

0
  • #23 19 Paź 2016 00:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tego niestety nie spradzałem.

0
  • #24 19 Paź 2016 22:17
    herbatkowy
    Poziom 7  

Zadzwoniłem dziś do TCL z zapytaniem jaki input lag ma ten telewizor, i czy IPLA jest w smartTV. Są dwie opcje albo facet przy telefonie znalazł się tam przez przypadek, i jest kierowcą albo woźnym albo ich "doradcy" sami nie mają zielonego pojęcia co sprzedają. Gość nie był w stanie odpowiedzieć na żadne z moich dwóch dość prostych pytań :D

Ja wiem że to pewnie o niczym nie świadczy ale ja zwracam uwagę na takie rzeczy... takie coś raczej kiepsko świadczy o firmie. Ogólnie ich strona, ich automatyczna sekretarka, wszystko sprawia wrażenie takiej "prowizorki", zniechęciłem się trochę do TCL zanim jeszcze zobaczyłem ich telewizor...

Teraz po głowie chodzi mi Hyundai FLE 50S372Smart. Dzwoniłem, ma 39ms. To jednak bardzo solidna marka samochodów i powinni raczej dbać o wizerunek i nie puszczać dziadowskiej elektroniki, czy może jednak się mylę?

Zastanawiałem się nawet nad dołożeniem tych paru stów do SHARP LC55CFE6241E, pokazał się za 2099zł. Ciekawe jak on się sprawuje... szkoda że praktycznie nie ma informacji ani testów tych budżetowych telewizorków :/

0
  • #25 20 Paź 2016 02:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Żaden producent na świecie, ani infolinia producenta nie podaje takich danych.
    Dane te masz w testach razem ze zdjęciami.
    To zadzwoń do Hyunadai'a i zapytaj o to samo - to dopiero się zdziwisz....
    Zadzwoń do Sharpa i też tak samo się zdziwisz...

0
  • #26 20 Paź 2016 05:48
    herbatkowy
    Poziom 7  

LOCOLOCO napisał:
    Żaden producent na świecie, ani infolinia producenta nie podaje takich danych.
    Dane te masz w testach razem ze zdjęciami.
    To zadzwoń do Hyunadai'a i zapytaj o to samo - to dopiero się zdziwisz....
    Zadzwoń do Sharpa i też tak samo się zdziwisz...

No właśnie ze zadzwoniłem w tej samej chwili do hyundaia i facet mi podał 29ms trwało to 7 sekund i odpowiedział na pytanie, powiedział też ze model 50cali bez smarttv ma inną matryce i ten jest wolniejszy bo ma 45ms
    . Powiedział też ze ipli nie mają ich smart tv ale jest otwarta przeglądarka www.

0
  • #27 20 Paź 2016 13:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież Hyundai nie sprzedaje Hyundai.
    To gdzie zadzwoniłeś ???

Na polskim rynku dystrybutorem jest firma Digison Polska Sp. z o.o. , która posiada w swojej ofercie ponad 300 produktów z branży RTV i AGD pod marką HYUNDAI.

I nie produkuje Hyundai tylko Vestel TURCJA:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel

A firma TCL ma swoje produkty i swoje fabryki.
    http://obywatelhd.pl/wp-content/uploads/2013/11/TCL-Fabryka.jpg
    To jest fabryka w Żyrardowie.

0
  • #28 20 Paź 2016 14:56
    herbatkowy
    Poziom 7  

Ja to wszystko wiem. Przedstawicielem hyundaia jest digison i do nich dzwoniłem. Jak widac wiedzą więcej o tym co sprzedają niż TCL o tym co produkuje :D
    Z tego co czytałem to vestel robił też telewizory philipsowi czy tam panasonicowi.

Sam bym wolał tcla Ale nie kupię tv nie wiedząc jaki ma input lag.

0
  • #29 20 Paź 2016 15:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Robi dla Panasonica ale tylko najsłabsze modele.
    Dla TCLa już nie - bo TCL już robi sam bo powiększył produkcję.
    Dla Philipsa już też nie - bo Philips wybudował ogromną fabrykę własną w Polsce

Hyunadi - czyli dystrybutor to nie producent. Każdy dystrybutor wie co ma i jakie telewizory maja Input Lag. Ale żaden producent nie wie i tym się nie zajmuje.
    Chociaż od tego roku nacisk położył na Input Lag Philips, Samsung, SOny i LG.
    I w danych w przyszłym roku mogą podawać te dane.

0
  • #30 20 Paź 2016 15:12
    herbatkowy
    Poziom 7  

Dla mnie to jest trochę szokujące . To tak jakby BMW nie wiedziało ile momentu obrotowego mają ich silniki. To producenci swojego sprzętu nie sprawdzają i nie testują? Wiedzą jaki ma kontrast ile ma lumenów i tak dalej a nie wiedzą jaki jest czas reakcji...

Ja chcę kupić budżetowe 50 cali ale muszę wiedzieć zanim kupię jaki ten telewizor ma input lag.

0
  Szukaj w 5mln produktów