Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool‎ - Lodówka "klika" i wyłącza się TV

16 Paź 2016 12:56 1227 6
  • Poziom 2  
    Witam.

Od jakiegoś czasu mam taki problem, iż "kliknie" w lodówce i w tym momencie na 2-3 sekundy wyłączy się TV. Lodówka parę razy za dnia się uruchamia czyli jest tzw. "kliknięcie". Za pozostałą część dnia jest jakby " w uśpieniu". Miewam wrażenie, że dzieje się to na zasadzie skoku napięcia. Lodówka ma już 10 lat i nigdy się tak nie działo.

Miałem wizytę elektryków wymienione są bezpieczniki a problem jest dalej. Czy to wina sprzętu tj. lodówki czy to wina samej elektryki??.
  • Specjalista AGD
    Jak masz nowe zabezpieczenie i nie wyłącza obwodu to daj spokój instalacji (wychodzę z założenia że bezpiecznik właściwie zamontowane przez osoby z uprawnieniami). Winny może być filtr P-Z w lodówce lub sam TV. Czy lodówka podłączona do gniazka z uziemieniem? Czy uziemienie jest skuteczne?
  • Poziom 2  
    Jeśli chodzi o bezpieczniki robił to elektryk znający podstawę rzeczy. Osoba z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem. Co do filtru nie wiem czy ten model posiada filtr P-Z model lodówki Whirlpool ARC5520??. Gniazdko jest również bardzo dobrej firmy Schneider z uziemieniem.

W jednym sklepie dostałem odpowiedź i brak filtru w lodówce może powodować owe zakłócenia w telewizorach, które są bardzo czułe. Również światło w momencie uruchamiania lodówki "kliku" potrafi lekko przygasnąć. Mam też takie wrażenie że może za dużo urządzeń jest na jednym bezpieczniku i powodować tego typu zakłócenie
  • Poziom 17  
    A szanowny Pan elektryk z uprawnieniami mierzył napięcie w gniazdach z których jest zasilana lodówka i TV?Jeżeli tak dzieje się przy rozruchu lodówki to znaczy że występuje znaczny spadek napięcia poniżej 180V.Jaki problem miał elektryk,miernik w dłoń,uruchomienie lodówki i pomiar napięcia.Podejrzewam że lodówka na wykończeniu lub gdzieś w puszkach instalacyjnych przewód neutralny nie ma prawidłowego styku na pierścieniach montażowych.(lub skręcanych razem do kupy bo i takie wykonanie często widziałem)Złaczki WAGO i przegląd połączeń w puszkach instalacyjnych PK
  • Admin grupy AGD
    marhal1984 napisał:
    Również światło w momencie uruchamiania lodówki "kliku" potrafi lekko przygasnąć.

Nie szukaj dziury w całym, zostaw lodówkę w spokoju weź porządnego elektryka niech zrobi porządek z instalacją.
    Jeśli tego nie zrobisz to wkrótce czeka cię wymiana urządzeń które zaczną po prostu się psuć.
  • Poziom 2  
    Ok. Pomoglo zakup listwy.