Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool‎ - Lodówka "klika" i wyłącza się TV

16 Paź 2016 12:56 1227 6
 • Poziom 2  
  Witam.

  Od jakiegoś czasu mam taki problem, iż "kliknie" w lodówce i w tym momencie na 2-3 sekundy wyłączy się TV. Lodówka parę razy za dnia się uruchamia czyli jest tzw. "kliknięcie". Za pozostałą część dnia jest jakby " w uśpieniu". Miewam wrażenie, że dzieje się to na zasadzie skoku napięcia. Lodówka ma już 10 lat i nigdy się tak nie działo.

  Miałem wizytę elektryków wymienione są bezpieczniki a problem jest dalej. Czy to wina sprzętu tj. lodówki czy to wina samej elektryki??.
 • Specjalista AGD
  Jak masz nowe zabezpieczenie i nie wyłącza obwodu to daj spokój instalacji (wychodzę z założenia że bezpiecznik właściwie zamontowane przez osoby z uprawnieniami). Winny może być filtr P-Z w lodówce lub sam TV. Czy lodówka podłączona do gniazka z uziemieniem? Czy uziemienie jest skuteczne?
 • Poziom 2  
  Jeśli chodzi o bezpieczniki robił to elektryk znający podstawę rzeczy. Osoba z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem. Co do filtru nie wiem czy ten model posiada filtr P-Z model lodówki Whirlpool ARC5520??. Gniazdko jest również bardzo dobrej firmy Schneider z uziemieniem.

  W jednym sklepie dostałem odpowiedź i brak filtru w lodówce może powodować owe zakłócenia w telewizorach, które są bardzo czułe. Również światło w momencie uruchamiania lodówki "kliku" potrafi lekko przygasnąć. Mam też takie wrażenie że może za dużo urządzeń jest na jednym bezpieczniku i powodować tego typu zakłócenie
 • Poziom 17  
  A szanowny Pan elektryk z uprawnieniami mierzył napięcie w gniazdach z których jest zasilana lodówka i TV?Jeżeli tak dzieje się przy rozruchu lodówki to znaczy że występuje znaczny spadek napięcia poniżej 180V.Jaki problem miał elektryk,miernik w dłoń,uruchomienie lodówki i pomiar napięcia.Podejrzewam że lodówka na wykończeniu lub gdzieś w puszkach instalacyjnych przewód neutralny nie ma prawidłowego styku na pierścieniach montażowych.(lub skręcanych razem do kupy bo i takie wykonanie często widziałem)Złaczki WAGO i przegląd połączeń w puszkach instalacyjnych PK
 • Admin grupy AGD
  marhal1984 napisał:
  Również światło w momencie uruchamiania lodówki "kliku" potrafi lekko przygasnąć.


  Nie szukaj dziury w całym, zostaw lodówkę w spokoju weź porządnego elektryka niech zrobi porządek z instalacją.
  Jeśli tego nie zrobisz to wkrótce czeka cię wymiana urządzeń które zaczną po prostu się psuć.
 • Poziom 2  
  Ok. Pomoglo zakup listwy.