Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y580 - Po wgraniu biosu coś przestawiłem, ciemny ekran

16 Paź 2016 14:28 1353 4
  • Poziom 17  
    Witam kolegów, mam taki problem, do mojego Lenovo Y 580 wgrałem bios odblokowany tzn. wszystkie opcje odblokowane. Problem polega na tym, że komputer po wgraniu świetnie wystartował, ale pokusiło mnie o ustawienie parametrów grafiki i przestawiłem kartę w taki sposób, że komputer normalnie startuje, ale ekran jest ciemny. Nie działa podłączenie go do monitora oraz po kablu hdmi, ciągle ciemny, proszę o pomoc przy rozwiązaniu mojego problemu. Orginalna wersja biosu jest: 5DCN40WW(v2.07). POZDRAWIAM

Jak mam wgrać orginał skoro mam ciemny ekran i nie widzę co dzieje się na ekranie?
    Co do wersji jaką wgrałem, jest to wersja o takim samym oznaczeniu jak orginał, z tym że odblokowująca ukryte opcje i nic nie wnosząca po za nimi teraz nie jestem w stanie sprawdzić z powodu ciemnego ekranu.

Komputer ma 2 karty graficzne intela i nvidie i czytałem że wyłączenie intela właśnie spowoduje taką reakcję obawiam się że opcja którą włączyłem spowodowała wyłączenie właśnie tej karty. Nie potrafię teraz odpowiedzieć która to opcja

Jak resetuje się cmos w tym komputerze?

Według opisu kolegi WAMAL nic nie dało ale znalazłem opis wgranie biosu z pamięci usb z tym że muszę zrobić na pendraivie partycje 1 gigową a mam 2 gigowy pendraiv i zformatować na fat 16 i aktywną partycję przyznam się że nie potrafie tego zrobić na windowsie 10 ps. mam jeszcze kompa z windowswsem xp proszę o pomoc pozdrawiam dodam że chętnie bym zadzwonił do kogoś jak na pw napisze kontakt by opisać co sie dzieje pozdrawiam

Koledzy wydaje mi się że problem z zaprogramowaniem jest u mnie ten że chyba źle przygotowuje pamięć usb tzn. mam pamięć usb 2 GB formatuje ją na fat32 i postępuję według opisu w poście "https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3091157.html#15943986 " kolegi TEMPLARE z tym że komputer po wsadzeniu usb i wykonaniu procedury tzn. wciśnieciu klawisza FN i B oraz power komputer odpala się na wysokich obrotach ( mowa o wentylatorze ) ale nic się nie dzieje nawet po 10 min. żadnych pisków trzasków itd... czy może mi ktoś pomoc jak przygotować dysk usb by był butowalny bo podobno taki musi być oraz jakie pliki powinny się znaleźć za pomoc wielkie piwo pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Próbowałeś resetować CMOS?