Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampki choinkowe LED - uszkodzony programator.

Kwiatek_90 16 Paź 2016 15:04 867 10
  • #1 16 Paź 2016 15:04
    Kwiatek_90
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam kurtynę zewnętrzną LED, w których programator wygląda jakby pływał co najmniej rok w oceanie:
    Lampki choinkowe LED - uszkodzony programator. Lampki choinkowe LED - uszkodzony programator. Lampki choinkowe LED - uszkodzony programator. Lampki choinkowe LED - uszkodzony programator. Lampki choinkowe LED - uszkodzony programator.
    Kosztowały około 150 zł i posłużyły dwa sezony na balkonie.
    Mam pytanie czy mogę zastąpić go czymś takim z allegro bo jest dedykowany do wężów LED?

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Czy może da się je podłączyć pod zwykły zasilacz do taśm LED, tylko z takich zasilaczy są tylko wyjście na 12 V, a przy lampkach są trzy kable?

0 10
  • #3 16 Paź 2016 15:16
    szymon122
    Poziom 37  

Tak to jest jak się wystawia klasę IP44 na zewnątrz ;)

1
  • #4 16 Paź 2016 15:25
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kwiatek_90 napisał:
    Czy może da się je podłączyć pod zwykły zasilacz do taśm Led,
    Nie. Każdy łańcuch tych ledów jest zasilany napięciem sieciowym, a zasilacze do taśm led pracują na znacznie niższym napięciu.

Przemyj płytkę IPA z jednej i z drugiej strony, a potem zabezpiecz jakimś silikonem.

0
  • #6 16 Paź 2016 15:48
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Rezystor240 napisał:
    Co z tego, że zabezpieczy płytkę sylikonem skoro ona do niczego się nie nadaje.
    Po czym wnioskujesz? Po tym, ze wygląda nieciekawie? Autor nie skarżył się , że nie działa. Wygląd nie świadczy o uszkodzeniu. Co najwyżej należałoby poprawić luty.A silikon zabezpieczy przed wilgocią.

0
  • #7 16 Paź 2016 15:54
    Rezystor240
    Poziom 35  

Wywnioskowałem to po tym, że autor podał link do aukcji z takim sterownikiem i chciał się dowiedzieć czy by działał.
    Więc jakby był sprawny to by go nie wymieniał.Chociaż są to tylko moje przepuszczenia.

0
  • #8 16 Paź 2016 16:06
    Kwiatek_90
    Poziom 10  

Temat i fotki zrobiłem tak na szybko, i przepraszam za to.
    Lampki nie działają te dwa żółte kondensatory mają skorodowane nóżki jedna się ułamała, rezystorowi też brakuje jednej nóżki i płytka tak jakby w jednym miejscu spuchła. Czyli z tego co zrozumiałem ten z aukcji nie będzie pasował ?
    Ewentualnie jakiego konkretnie mostka miałbym użyć i jak go podłączyć ?

0
  • #9 17 Paź 2016 01:20
    HD-VIDEO
    Poziom 38  

Pasuje każdy, który jest przeznaczony jako "lampki choinkowe led na 230V z sterownikiem", które maja podobny sterownik na jeden przycisk - będzie on wymiarowo mniejszy niż ten.

Lampki LED przeważnie korzystają z sterownika 4-ro kanałowego, ten jest dwukanałowy.
    Trzeba wykorzystać dwa kanały.

0
  • #10 18 Paź 2016 22:34
    Kwiatek_90
    Poziom 10  

Ech, znalazłem same sterowniki do taśm Led albo węży Led mają dwa kable na wyjściu a moje lampki mają trzy.
    Może podrzuci mi ktoś schemat układu żeby podłączyć te lampki na stałe, żeby świeciły stałym światłem. Nie mam pojęcia jakiego mostku, kondensatora, rezystora użyć.
    Lutować trochę potrafię coś w pająku lub na płycie uniwersalnej zlutuje. Rysunek mile widziany.

0
  • #11 19 Paź 2016 00:55
    HD-VIDEO
    Poziom 38  

Pomimo, że takie posty się pojawiają (świecenie na stałe - ominięcie sterownika), nie powinno się tego stosować; te lampki nie są przystosowane to takiego trybu

Nowy zasilacz do tego to mostek prostowniczy (1A/400V) i dwa rezystory, które tak trzeba dobrać aby nie przekroczyć prądu znamionowego całego łańcucha, w zależności jak on jest podłączony.

0
  Szukaj w 5mln produktów