Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obraz z kamer IP w wielu telewizorach

mario244 16 Oct 2016 17:36 1341 4
Optex
 • #1
  mario244
  Level 6  
  witam
  W nowo zbudowanym domu zamierzam stworzyć min. instalacje monitoringu zewnętrznego, instalacje telewizyjną oraz połączyć jedną instalację z drugą. Chodzi mi o to, aby m.in móc podglądać obraz z kamer w każdym telewizorze w domu.
  Sygnał z anteny satelitarnej oraz anteny tv naziemnej zamierzam "puścić" 5 koncentrykami (4 z anteny satelitarnej i 1 z anteny tv naziemnej) do multiswitcha i dalej z multiswitcha 4 koncentrykami do 4 gniazd w 4 pokojach. Sygnał z kamer IP skrętką puszczę do rejestratora IP. Z rejestratora do routera. Czytałem, że aby przesłać sygnał z kamer IP do telewizora bedę potrzebował modulatora DVBT np.
  ANTTRON MODULATOR DVB-T TM-250 lub Signal-400, podłączonego kablem HDMI do rejestratora. Teraz pytanie gdzie i jak wpiąć ten modulator do instalacji telewizyjnej? Czy dobrze bedzie gdy kabel od anteny tv naziemnej wepnę do wejścia tego modulatora a wyjście podepnę do wejścia multiswitcha?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Optex
 • Optex
 • #3
  mario244
  Level 6  
  fakt modulator jest drogi ale nie bardzo wiem jak to zrobic inaczej . Chodzi o Rassbery Pi ? jak to wszystko połaczyć. Z kamer IP skretka do rejestratora IP. dalej skrętka z rejestratora IP do rotera . Z routera skrętka do gniazda RJ w pokojach . Z RJ skrętka do Rpi . z Rpi kablem HDMI do tv i będzie wszystko hulać ? czy jakiś inny sposób podłaczenia ? Rpi tez są po jakies 200zł , wiec 4 tv to 8 stówek . Niby taniej niz modulator ale tez sporo. Wracajac do podłaczenia modulatora do multiswicha , dobrze czy źle ?
 • #4
  alster1
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  Oczywiście zdajesz sobie sprawę że za pomocą tego modulatora puścisz tylko jeden obraz, czyli to co wypuszcza rejestrator na wyjściu analogowym (o ile takie posiada) i w jakości wyjścia analogowego.

  ps.
  Zasugerowałem się pierwszym modulatorem, drugi ma hdmi, także jakość będzie ok. jednak dalej zostaje jeden obraz aktualnie wyświetlany na rejestratorze.
 • #5
  luk9753
  Level 24  
  czasem stosuje takie rozwiązania gdy inwestor jest na bakier z obsługa komputera. Ja stosuje dwa rozwiązania. Jeśli ma być to podgląd na wielu telewizorach to modulator Signala który wpuszczamy w instalacje telewizyjną. Programuje się wtedy program DVB-T na którym jest wyświetlany obraz z rejestratora. Obsługa rejestratora odbywa się przez tak zwany przedłużacz myszki. Tutaj potrzeby już jest UTP.

  Drugie rozwiązanie to przedłużacze HDMI po IP. Komunikują się po multicast-ie wiec potrzebna wydzielona sieć lub zarządzalne switche i wydzielanie portów. Nadajniek z odbiornikami automatycznie się wykrywają, tworzą połączenie punkt- wielo- punkt.

  Rozwiązań jest mnogość, wszystko zależy od okablowania jakie posiadasz i zasobność skarbonki.