Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange Yomi - aka Alcatel PoP C1 4015X - nie ma Recovery Mode/Factory reset?

16 Paź 2016 20:24 939 2
  • Poziom 30  
    Witajcie.

Nie działa reset do ustawień fabrycznych.
    Z menu po wybraniu resetu do fabryki, telefon wyłącza się po czym uruchamia po staremu. Wszystkie dane/programy zostają nie tknięte.

Próbowałem więc wejść do Recovery Mode i zrobić tam reset do fabryki, ale nie da się.
    Vol+ + Power - zwyczajnie uruchamia telefon
    Vol- + Power - zwyczajnie uruchamia telefon
    Vol+ + Vol- + Power - nie uruchamia telefonu.

Alcatel Mobile Upgrade S 4.1.8 widzi że soft jest aktualny (4.2.2) i nie podejmuje aktualizacji. Innej opcji (np. ponownego wgrania softu) nie ma.

Guziki VOL+/- działają poprawnie.

Próbuję już od ponad godziny różne sekwencje i nic.
    Jeszcze jest jakaś możliwość? A może ten chińczyk od Orange nie ma trybu Recovery?

Zdrówko.
  • Poziom 30  
    Gdyby to działało, to 4 liter bym nie zawracał :cry:

Nawet na Youtubie jest filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=z9tQp8rtmBY

Ale jak już napisałem:
    a). "Menu -> Settings -> Backup&Reset -> Factory data reset" powoduje restart telefonu i uruchomienie jakby nigdy nic z całą zawartością. Nic nie znika, telefony, SMS, programy...

b). Power + Volume Up nie działa, włacza się biały ekran z napisem android i jeśli puszczę przyciski startuje dalej normalnie, jak przytrzymam je nadal to telefon wyłacza się po chwili i znowu włącza... i tak w koło... puszczanie wcześniej, później, kombinacje najpierw Vol po chwili Power czy też razem oba czy inne... nic nie dają.

c). Alcatel Mobile Upgrade S 4.1.8 widzi że soft jest OK i nie podejmuje aktualizacji/nadpisania

W telefonie nie ma ani karty SIM ani SD.
    Telefon Orange.

----

Dostałem pomoc na innym forum, trzeba sobie dograć tryb Recovery bo telefon ma to wycięte.
    Zamykam.