Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AR130 regulator obrotów silników komutatorowych 230v

16 Paź 2016 20:33 5655 8
  • Poziom 8  
    Zakupiłem prosty model regulatora z wbudowanym modułem soft-start w celu uzyskania regulacji prędkości obrotowej i dodania miękkiego startu do posiadanej szlifierki kątowej. Moduł miał wylądować w puszce na ścianie garażu podłączony przed gniazdem.

AR130 regulator obrotów silników komutatorowych 230v

Regulator ma non stop 100% mocy nawet po wyjęciu z gniazda układu scalonego który podaje sygnał na bramkę. Czy to normalne działanie triaka BTA16 600B ??
    Wszystkie luty poprawione trzy razy, próby regulacji w obu skrajnych pozycjach potencjometru głównego. Test na żarówce 100W.
  • Poziom 43  
    kliczko88 napisał:
    Regulator ma non stop 100% mocy nawet po wyjęciu z gniazda układu scalonego który podaje sygnał na bramkę.

Triak przebity i ma zwarcie.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Po wyjęciu układu triak nie powinien przewodzić - albo masz wadliwy element albo go źle wkładasz. Schemat i płytka wyglądają poprawnie. Sprawdź może miernikiem (jeżeli masz taki zakres to napięcie złącza) między A1 i A2 - tu masz PDF (http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/22039/STMICROELECTRONICS/BTA16.html) - w żadną stronę nie powinno być przejścia.
  • Poziom 8  
    Tak zwarcie nawet na wylutowanym.
    Triaka nie da się inaczej umocować ze względu na radiator, uważałem podczas lutowania żeby nie połączyć wejścia z bazą.
    Co mogło być nie tak? Czy tylko ja mam takiego pecha że trafiłem uszkodzony element który na pewno jest testowany przez producenta.
    W instrukcji nie było zaznaczone do którego zacisku faza a do którego 0, a więc fazę podłączyłem do zacisku z bezpiecznikiem,czyli triak był na przewodzie z 0.
  • Poziom 43  
    Pokaż dokładnie schemat podłączenia tego.
  • Poziom 43  
    kliczko88 napisał:
    Tak zwarcie nawet na wylutowanym.
    Zwarcie na samych nogach triaka? Czy nadal żarówka świeci mimo wlutowanego triaka? Wyrażaj się proszę precyzyjniej.
  • Poziom 8  
    Zwarcie na triaku po wylutowaniu z płytki, to eliminuje zwarcie przy wlutowywaniu w płytkę
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    kliczko88 napisał:
    Czy tylko ja mam takiego pecha że trafiłem uszkodzony element który na pewno jest testowany przez producenta.

Masz uszkodzony triak jak rozumiem.

kliczko88 napisał:
    Co mogło być nie tak?

Jak wygląda kwestia kondensatorów przeciwzakłóceniowych w szlifierce? Pousuwane?
  • Poziom 8  
    Najwidoczniej mam dużego pecha albo producent kitu stosuje części wybierane ze śmietnika. Po wymianie triaka wszystko działa jak w instrukcji.