Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ErgoEasy Typ. SL 241 H - Przerywana praca silnika

16 Paź 2016 21:16 894 2
  • Poziom 23  
    Witam,
    mam taki odkurzacz i niestety od pewnego czasu problem z nim. Po włączeniu silnik rozkręca się i przerywa. Robi się tak cyklicznie ale nieregularnie. Moc regulowana jest potencjometrem. Im większą ustawię moc tym częściej przerywa.
    Próbowałem podłączyć silnik bezpośredni do sieci - działa bez zarzutu. Sprawdziłem przewód zasilający wraz z włącznikiem i bębnem zwijającym - też jest dobrze. Przyczyna ewidentnie tkwi po podłączeniu silnika poprzez płytkę elektroniczną. Na płytce jest kilka elementów, między innymi (chyba triak) BTA 1,6 - 600. Nie jestem pewien czy dobrze przepisałem te parametry bo bardzo słabo je widać. Czy przyczyną może być właśnie ten triak a jeżeli tak to co tam wlutować ?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista AGD
    BURMAR napisał:
    (chyba triak) BTA 1,6 - 600.

Ma być: BTA16-600
    Możesz zastąpić n.p. BTA 12-600
    Sprawdź płytkę pod kątem zimnych lutów i.t.d.
    BURMAR napisał:
    Na płytce jest kilka elementów, między innymi (chyba triak) BTA 1,6 - 600.

W miarę możliwości zrób zdjęcie płytki z obu stron i dodaj do następnego postu.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 23  
    Witam ponownie,
    no więc kupiłem i zamontowałem TBA 12-600 bo tylko taki był w sklepie. Niestety żadnej poprawy, ponieważ prawdopodobnie to jednak silnik. Zbyt krótko go sprawdziłem na połączeniu bezpośrednim. Bardzo iskrzy i grzeje się więc chyba przegrzany.
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam