Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Starter Kit - ConnectCore dla układów i.MX6UL

ghost666 16 Oct 2016 21:19 1386 0
Computer Controls
 • Starter Kit - ConnectCore dla układów i.MX6UL
  Digi International? wprowadziło do sprzedaży nowy zestaw startowy: ConnectCore dla i.MX6UL. Jest to uniwersalna platforma sprzętowa do rozwijania bezpiecznych i inteligentnych urządzeń korzystających z komunikacji sieciowej. Zestaw dostarcza kompletną platformę sprzętową i programową do tworzenia urządzeń do aplikacji medycznych, przemysłowych i innych, które korzystają z połączeń sieciowych. System oferuje:

  * Kompletną platformę do projektowania urządzeń Internetu Rzeczy: system umożliwia opracowanie wszystkich niezbędnych modułów włącznie z planem integracji, a także oferuje platformę prototypowania poszczególnych rozwiązań jak i kompletnych systemów, zanim zostaną one wprowadzone do masowej produkcji.
  * Kompletną platformę sprzętową, która oferuje wszystkie niezbędne funkcje i możliwości, jakie niezbędne są do tworzenia urządzeń wykorzystujących komunikację przewodową i bezprzewodową. Główne cechy platformy sprzętowej:
  - Kompaktowa (87 x 63 mm) płytka drukowana, wyposażona w możliwość montażu w urządzeniach.
  - Możliwość pracy w szerokim, przemysłowym zakresie temperatur.
  - 256 MB pamięci NAND FLASH.
  - 256 MB pamięci RAM DDR3.
  - Szeroki wybór interfejsów komunikacyjnych: 10/100 Mbit Ethernet, certyfikowany interfejs 802.11a/b/g/n/ac oraz Bluetooth 4.2 z Bluetooth Low Energy (BLE).
  - Złącza typu Grove, dedykowane do podłączania tam gotowych modułów Grove wyposażonych w sensory, dodatkowe złącza etc.
  - Złącza USB host oraz device.
  - Możliwość podłączenia karty SD.
  - Metalowa antena odporna na interferencje.
  * Platforma komunikacyjna oparta o nowy procesor NXP z serii i.MX 6UltraLite jako system-w-module i.MX6UL. Jest to niewielka, inteligentna platforma, zoptymalizowana pod kątem miniaturyzacji i minimalizacji poboru mocy, której wykorzystanie pozwala na szybkie stworzenie urządzenia, bez konieczności projektowania bazowego hardware i oprogramowania. Moduł ten lutowany jest w technologii Digi SMTplus. Wymiary samego i.MX6UL nie przekraczają rozmiarów znaczka pocztowego; jest on dostępny w formie elementu LGA lub z wyprowadzeniami po bokach PCB.

  Dzięki dołączeniu do zestawy Linux Board Support Package (BSP), zestaw wyposażony jest w zintegrowaną i przetestowaną platformę, opartą o Linuxa w dystrybucji Yocto Project. Dodatkowo, dzięki frameworkowi Digi TrustFence? układ bazowo wyposażony jest w wiele krytycznych zabezpieczeń, takich jak bezpieczne połączenia, secure-boot, szyfrowanie plików systemowych, co znacznie zmniejsza nakład pracy, potrzebny do zapewnienia bezpieczeństwa w tworzonym systemie.

  Zestaw Digi ConnectCore 6UL dostępny będzie w dwóch wersjach: Starter Kit w cenie 124 dolarów i Development Kit, który dostępny ma być w czwartym kwartale tego roku, w cenie 249 dolarów.

  Źródło: https://www.eeweb.com/news/connectcore-for-i.mx6ul-starter-kit

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11692 posts with rating 9875, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls